Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vítězný tým Brückner nejspíš nezmění

17 2006
Kolín n. R. - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Přestože trenér Karel Brückner o složení českého týmu pro dnešní zápas s Ghanou neprozradil vůbec nic, lze předpokládat, že úspěšnou sestavu z prvního duelu s USA měnit nebude. Česko by tak mělo nastoupit opět jen s jediným typickým útočníkem Vratislavem Lokvencem, protože další dva nejlepší Brücknerovi forwardi jsou zranění.

"Představu o našem útoku už mám, ale ještě to cizelujeme na posledním tréninku a při taktické přípravě," bylo jediné, co český kouč k základní sestavě řekl.

Experti se shodují, že konzervativní stratég Brückner se podrží rčení, které říká, že vítězná sestava se nemění. Což by znamenalo, že mužstvo nastoupí stejně jako v pondělí proti Američanům pouze s jedním útočníkem Lokvencem a s Jaroslavem Plašilem na levém kraji pětičlenné zálohy.

Pravda je, že Lokvenc v pondělním zápase zraněného Kollera při vší snaze nenahradil.

"Ale měl to strašně těžké, jít tam po Honzovi," zastal se Brückner svého druhého vytáhlého útočníka. A spoluhráči se za Lokvence, který svými góly národnímu mužstvu několikrát vytrhl trn z paty v kvalifikaci, postavili také.

Pro rozestavení 4 - 5 - 1 mluví také fakt, že Čechy v sobotním zápase nic nenutí, aby se někam překotně hrnuli. Snažit se musí Ghaňané, kteří po prohře s Itálií zůstali bez bodu. A to by měla být voda na český mlýn.

Vždyť základní sestava českého týmu disponuje ofenzivními záložníky jako jsou Poborský, Rosický, Nedvěd a Plašil. Tato čtveřice pak za dalšího útočníka rozhodně vydá. Ne-li dokonce za víc.

"Když postavím jen jednoho typického útočníka, to přece ještě neznamená, že jen na jednoho útočníka opravdu hrajeme," říkává Brückner s oblibou. A tým jeho slova při pondělní tříbrankové výhře nad Američany jen potvrdil.

A kdyby Brücknerův stroj přece jen zadrhával? Potom jsou tu pro posílení útočné fáze hry další muži: Heinz, Štajner či Sionko.

Při ztrátě Šmicra, Baroše a Kollera je sice situace vážná, nikoli však zoufalá. Pokud jde o ofenzivu, trenér Brückner pořád ještě má z čeho vybírat.

Mnohem horší by bylo, kdyby se zranil Rosický. Brückner právě o tomto hráči na podzim přiznal, že bez něj si své mužstvo málem ani nedovede představit.

Vratislav Lokvenc byl v utkání s Kostarikou podle čtenářů iDNES nejlepším hráčem.Najdete na iDNES.czmobilní verze