Vítězný gól dali domácí v devíti: Plzeň - Bohemians/Střížkov 3:2

21 2009
Ač hráli od 28. minuty v deseti a poslední čtvrthodinu dokonce v devíti, plzeňští fotbalisté v 15. kole zvítězili a soupeře poslali na dno tabulky.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Domácí skórovali z prvního útoku díky Horváthovi, vedení zvýšil po hodině hry Rajtoral. V závěru hosté vyrovnali, ale v poslední minutě o bod přišli. Červené karty obdrželi obránce Lecjaks a brankář Daněk.

"Vůbec nechci Střížkov podceňovat, ale byly to naprosto zbytečné červené karty. Předcházely jim naše hrubé individuální chyby. Určitě se o tom budeme v týdnu bavit a přijdou nějaké pokuty," prohlásil plzeňský trenér Pavel Vrba.

"Těch devět hráčů, co to dohrávali, plus Michal Daněk si zaslouží absolutorium. Když soupeř vyrovnal na 2:2, tak jsem si říkal, že dostaneme ještě třetí a bude po zápase. Nevěřil jsem, že dnes tento zápas dokážeme vyhrát. Přitom za stavu 2:0 už jsem věřil ve vítězství. Ten gól nás ale ukolébal, a pak přišlo naprosto lajdácké rozehrání Bakoše, které musel Daněk řešit za cenu vyloučení," popisoval své pocity Vrba.

Domácí hráči se od úvodního hvizdu sudího Drábka tlačili směrem dopředu a už ve 3. minutě šli do vedení.P rohovém kopu se míč odrazil k Horváthovi, který ve vápně technickou střelou přehodil s pomocí břevna bezmocného Belaně.

Opaření hosté se dostali pod drtivý tlak a po střele Petržely z otočky musel střížkovský brankář vytáhnout akrobatický zákrok.

Inkasovaná branka donutila k ofenzivnějšímu pojetí i hosty a zaváhání plzeňského gólmana Daňka při odkopu využil napadající Zoubek k zisku míče. Místo střely ovšem dostal pouze žlutou kartu za nafilmovaný pád.

Za chvíli se po rychlém protiútoku Střížkova dostal k zakončení Kincl, v pádu ale pálil těsně vedle pravé tyče. Po útočném začátku utkání se hra postupně uklidnila.

Územní převahu získali díky lépe pracující středové řadě domácí. V 17. minutě pronikl Petržela po levé straně do šestnáctky a v dobré pozici mířil jen do boční sítě. Na druhé straně se po rohovém kopu dostal míč k Zoubkovi, jehož střela z velkého úhlu skončila na levé tyči branky překvapeného Daňka.

Aktivitu Viktorie zbrzdilo ve 28. minutě vyloučení Lecjakse po druhé žluté kartě, na které reagoval kouč Vrba stažením jednoho z dvojice útočníků z trávníku.

Hostům se hra v početní výhodě příliš nedařila a naopak před koncem první půle málem zaskočil Belaně stříleným přímým kopem z více než 30 metrů Horváth. Daňka zaměstnal pouze ojedinělý pokus Modesteho mířící doprostřed.

Po zahájení druhého pětačtyřicetiminutovky sice nejprve domácí Kolář hlavou z malého vápna usměrnil centr Rajtorala mimo. Poté ale hosté hrající v přesilovce na dva hrotové útočníky zpřesnili kombinaci a získali převahu.

Dalekonosnou ránu Macháčka vyrazil v 53. minutě pohotově Daněk a vzápětí vysunul Zoubek uličkou do úniku Jeslínka, jenž ve vyložené pozici trefil levou tyč.

Z brejků však hrozila také Viktorie a po vysunutí Petržely ztroskotal Rajtoral na vybíhajícím Belaňovi.

Gólman Střížkova si následně poradil i s táhlou střelou agilního Petržely. Rychlonohé pravé křídlo domácích v 66. minutě založilo přihrávkou na Ševinského akci, na jejímž konci obranou odražený centr poslal přesně pod břevno Rajtoral.

Snížit mohl brzy Kincl, v záklonu však hlavou minul branku. Poté Daněk na brankové čáře likvidoval roh Zoubka a následná střela Dittricha mířila mimo.

V 75. minutě běžel po zaváhání domácích stoperů sám na branku Jeslínek a Daněk jeho únik zastavil jen za cenu vyloučení za hraní rukou mimo šestnáctku.

Dvojnásobnou přesilovku hosté využil k obrovskému náporu a po závaru před střídajícím brankářem Ticháčkem zblízka skóroval Jeslínek.

V 86. minutě sice Ticháček skvěle vyrazil Kinclovu střelu z bezprostřední blízkosti, ale po následném centru vyrovnal hlavou opět Jeslínek.

Radost Střížkova ze zisku prvního bodu ze hřišť soupeřů ale pokazil o dvě minuty později Rada, který Horváthův centr ze standardní situace tečoval hlavou do sítě.

"Jsem zklamaný. Chyba bude v koncentraci hráčů. Góly v závěru teď dostáváme hodně často a vždycky nás to stojí body, které nám v tabulce hodně chybějí," litoval střížkovský trenér Jaromír Jindráček.

"Ve dvojnásobné přesilovce jsme dokázali vyrovnat, ale závěr nám vůbec nevyšel. Inkasovat gól, když dohráváme proti devíti lidem..."