Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vinš, kandidát na šéfa českého fotbalu, jednal v Dubaji s Haškem

Luděk Vinš, kandidát na předsedu fotbalového svazu | foto: ČTK

4 2009
Možná se ukáže, že tahle dubajská schůzka bude mít velký vliv na budoucí dění v českém fotbale. Ve Spojených arabských emirátech se o víkendu sešli dva předpokládaní kandidáti na post předsedy Českomoravského fotbalového svazu: majitel Viktorie Žižkov Luděk Vinš a Ivan Hašek, trenér tamního týmu Al Ahlí.

Vinš po soukromé návštěvě uvedl, že Haškovi nabídl funkci reprezentačního ředitele a trenéra národního mužstva za předpokladu, že bude do funkce zvolen. Valná hromada bude nového šéfa českého fotbalu hledat v sobotu 27. června.

S Haškem Vinš jednal dva dny. "Usoudil jsem, že je na čase, abych si s Ivanem znovu promluvil, protože čas běží a volební valná hromada se blíží," vysvětloval šéf žižkovského klubu, který se s Haškem poprvé setkal již koncem minulého roku.

Zatímco Vinš oficiálně kandidaturu na post fotbalového šéfa již podal, Hašek se nehodlá vyjádřit do doby, než skončí ve Spojených arabských emirátech liga, tedy koncem května. V pátek Al Ahlí vyhrálo 4:1 a nadále je v čele tamní soutěže. Po zápase se Vinš s Haškem sešli. "Probrali jsme toho spoustu a znovu jsem se ujistil, že máme na řadu věcí shodný názor," uvedl žižkovský funkcionář. Konkrétnější být nechtěl.

"Pro mě je nejdůležitější poznání, že chceme oba pomoci českému fotbalu a že bychom to společně uměli. Zopakoval jsem Ivanovi svou nabídku na místo ředitele reprezentací a kouče českého národního týmu. On mi řekl, že si této nabídky velmi váží a bude o ní přemýšlet, až přijde čas," prozradil Vinš s tím, že respektuje Haškovo rozhodnutí nedělat žádná veřejná prohlášení před koncem sezony.

Hašek také tradičně nechtěl být konkrétnější. "Bavili jsme se spolu o fotbalu, ale víc k tomu není co říct," trval fotbalový kouč na tom, že až do skončení svého angažmá nehodlá svoje další plány nijak komentovat. V pondělí navíc cestuje do Uzbekistánu, kde ve středu jeho klub nastoupí k dalšímu utkání asijské Ligy mistrů proti místnímu Pachťakoru Taškent.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze