Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pro Ligu mistrů věže na stadionu dostavíme sami, slíbila Viktoria

  12:03aktualizováno  12:03
Pokud se fotbalisté plzeňské Viktorie probojují do Ligy mistrů, vedení klubu dostaví na vlastní náklady dvě věže na městském stadionu ve Štruncových sadech. Je to závazek, který Viktoria Plzeň nadnesla především svým fanouškům. A je to závazek i pro samotný klub, aby se opět pokusil prodrat mezi evropskou elitu.

Jedna ze studií zrekonstruovaného stadionu ve Štruncových sadech podle představ architektů Pavla a Daniela Němečkových.

"Viktoria nechce být subjektem, který jen natáhne ruku pro městské peníze. Zástupce Plzně jsme tak informovali o tom, že v případě postupu do základní skupiny Ligy mistrů a schválení Doosan Areny jako hostitelského místa nejprestižnější klubové soutěže, investuje Viktoria většinu z inkasovaných finančních bonusů UEFA zpět do stadionu a na vlastní náklady zrealizuje stavbu rohových věží," tlumočil slib mluvčí FC Viktoria Pavel Pillár.

Plzeň je po podzimu půlmistrem Gambrinus ligy. A pouze vítěz české nejvyšší soutěže bude mít v létě právo vybojovat si účast v Champions League.

"Duely v Lize mistrů přinášejí vedle okamžité prestiže a přímých finančních bonusů pro klub také navazující benefity pro celý region. My jsme přesvědčeni, že sportovně se této výzvy můžeme chopit. Posílení týmu v zimním přestávce i udržení největších osobností v prvoligovém kádru Plzně jsou toho důkazem," připomněl Pillár nedávné příchody kanonýra Tecla z Jihlavy či záložníka Kovaříka z Jablonce.

Ale zpět k Doosan Areně. Stadion prošel díky městu v minulém roce rozsáhlou rekonstrukcí, která umožnila, že Štruncovy sady mohou v letošním roce hostit duely Evropské ligy. "Celá přestavba přišla na více než 300 milionů korun, současná podoba byla představena v únoru při utkání Evropské ligy proti bundesligovému Schalke 04."

Další bonbónek ve stejné soutěži se blíží. Už 21. února Doosan Arena hostí odvetu úvodního kola vyřazovací časti EL, v níž Viktoria bojuje o postup s italskou Neapolí.

"Tento zápas se bezesporu zařadí mezi nejvýznamnější sportovní akce Plzeňska v tomto roce. I kvůli tomu se vedení klubu rozhodlo učinit závazek o dostavbě rohových věží," uvedl Pillár.

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze