Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Oslavy triumfu Barcelony provázely výtržnosti a přinesly zraněné

28 2009
Z radosti byl v některých rodinách i smutek. Oslavy fotbalistů Barcelony provázely v katalánské metropoli výtržnosti a přinesly zraněné. Bylo 119 zatčených a přes 150 zraněných.

Policie zadržela desítky lidí poté, co fanoušci překonali zátarasy a házeli po policistech plechovky, láhve a kameny. Příslušníci bezpečnosti museli použít na zklidnění situace gumové projektily. Informovala o tom barcelonská policie.

Rozvášnění fanoušci rovněž vyhazovali odpadky z kontejnerů, rozbíjeli okna, ničili dopravní značky, telefonní budky, autobusové zastávky a semafory.

Přibližně 100 tisíc fanoušků se sešlo na Katalánském náměstí, aby na obřích obrazovkách sledovalo zápas. Poté, co Barcelona porazila Manchester United 2:0 a potřetí v historii vyhrála nejprestižnější evropskou pohárovou trofej, se v ulicích rozpoutaly bouřlivé oslavy.

Policie okolo druhé hodiny ranní začala dav rozpouštět, na hlavní třídě Las Ramblas však byla přinucena použít gumové střely, aby uklidnila rozvášněný dav, který nereagoval na několikeré varování. Čtyřicet nejagresivnějších fanoušků bylo zatčeno, další zatýkání poté probíhalo i v dalších částech města, 15 lidí bylo zadrženo i v jiných městech Katalánska.

Barcelona zažila třetí velké fotbalové oslavy během měsíce, když předtím fanoušci oslavovali ligové vítězství a triumf ve Španělském poháru. Před dvěma týdny zadržela policie po pohárové výhře nad Bilbaem 45 fanoušků.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze