Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Česko? Za ně přeci hraje Modrič. Ne, vlastně Petr Čech!

18 2013
Netanja (Od našeho zpravodaje) - Česko bude v roce 2015 pořádat velký fotbalový turnaj - mistrovství Evropy do 21 let. Ale fanoušci v Izraeli, kde šampionát probíhá nyní, o tom nevědí. "Ne, nemám tušení," byla nejčastější odpověď.

Nikdo z oslovených (fanoušci před semifinále Španělsko - Norsko 3:0) nevěděl, která země bude mistrovství pořádat příště. Na druhou stranu všichni si vzpomněli alespoň na něco, když se dozvěděli, že v roce 2015 bude turnaj hostit Česko.

"No jasně, Česko je úžasná země. Doufám, že uspořádá podobně povedený turnaj jako Izrael," řekl izraelský divák, jenž na semifinále v Netanje vzal i svého syna.

Několik fanoušků si vzpomnělo jen na české fotbalisty - třeba brankáře Petra Čecha nebo reprezentačního kapitána Tomáše Rosického.

Několik oslovených dokonce bylo v Praze. A všichni se shodovali, že se jim v největším českém městě líbilo: "Byli jsme tam před dvěma měsíci. A líbilo se nám tam tolik, že pojedeme znovu. Česko je vážně moc pěkná země," shodoval se mladý pár.

DIRIGENT. Český brankář Petr Čech se snaží dirigovat obranu týmu, kterému dělá

Petr Čech

HURÁ, TREFIL JSEM SE! Luka Modrič z Realu Madrid slaví svou trefu během utkání

Luka Modrič

Úsměvného omylu se dopustil mladík, jenž původně chtěl nechat mluvit jen svou přítelkyni. Když měl jmenovat některého českého hráče, řekl Luka Modrič. Ten však pochází z Chorvatska. Ale brankáře Čecha znal. "No jasně, ten hraje za Chelsea," smál se dotázaný.

Česko bude šampionát pořádat v červnu 2015. Hrát se bude na čtyřech stadionech: v Praze na Letné a v Edenu, v Olomouci a v Uherském Hradišti. Domácí tým se kvalifikuje automaticky, a tak svěřenci trenéra Jakuba Dovalila na turnaji chybět určitě nebudou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze