Bohemians 1905 - Sparta: Bony Wilfried (vlevo) a Jiří Rychlík | foto: Lukáš Bíba, MF DNES

30 2009
Sparťanský záložník Igor Žofčák se z 15 metrů opřel do míče, za krásnou ránou pod břevno se brankář Radek Sňozík z Bohemians 1905 jen ohlédl. Slávista Rudolf Skácel překonal brněnského Tomáše Bureš dokonce třikrát, výstavní byla především jeho třetí trefa z dálky. Podívejte se na sestřihy z těchto i z ostatních zápasů 16. ligového kola.

Na portálu iDNES.cz najdete sestřihy všech zápasů, přinášíme vám je ve spolupráci s fotbalživě.cz. Portál iDNES.cz už předloni v listopadu vysílal historicky první přímý přenos z fotbalové ligy připravovaný pouze pro internet, letošní ročník první ligy také odstartoval živým vysíláním.

Podívejte se, jak vypadaly zápasy šestnáctého kola fotbalové ligy.

Slavia - Brno 3:1

Střelecké formě záložníka Rudolfa Skácela mohou děkovat fotbalisté Slavie. V 16. kole porazili Brno 3:1, přestože už od páté minuty prohrávali. Šikovný středopolař ale nastřílel hattrick, čímž zařídil obrat.

Bohemians 1905 - Sparta 0:2

Derby domácích Bohemians 1905 se Spartou skončilo zaslouženým vítězstvím letenských fotbalistů 2:0, kteří byli před soupeřovou brankou mnohem nebezpečnější než domácí. Druhý gól Sparty vstřelil povedenou ranou bez přípravy Žofčák.

Ostrava - Olomouc 2:0

V dohrávce 16. kola Ostrava na vypůjčeném stadionu ve Vítkovicích porazila Olomouc 2:0. Utkání už v 11. minutě rozhodl Lička svým sedmým gólem sezony, druhou branku přidal v závěru střídající Kraut.

Liberec - Mladá Boleslav 3:0

Výsledkově špatný podzim je alespoň na chvíli zapomenutý. Fotbalisté Liberce v 16. kole deklasovali Mladou Boleslav, kterou porazili 3:0. I tak ale přezimují až ve druhé polovině tabulky.

Sestřihy z ostatních zápasů kola si pustíte kliknutím na výsledek.

Slovácko - Jablonec 1:1

Příbram - Kladno 3:2

České Budějovice - Bohemians Praha/Střížkov 3:0