Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Nový míč pro MS? Brankáři to budou mít těžké, říká Nedvěd

4 2013
Bílá opona pomalu stoupala ke stropu a začala odhalovat obří maketu míče, před kterou se postavil jeden z nejslavnějších českých fotbalistů všech dob Pavel Nedvěd. V ruce držel Brazuku, oficiální míč pro mistrovství světa 2014. Ten byl v Česku představen ve středu odpoledne.

"Je skvělej, krásnej! Opravdu se mi líbí, jak je kvalitní, ale i jak je udělaný barevně. Je hodně rychlý. Brankáři to budou mít těžké," prohlásil Nedvěd, který na mistrovství světa hrál jednou, a to v roce 2006.

Byl jedním z fotbalistů, který se prezentace Adidas pro Česko zúčastnil. Kromě něj dorazil ještě mistr Evropy z roku 1976 Ivo Viktor, plzeňský kapitán Pavel Horváth, jeho spoluhráč František Rajtoral a herci Jakub Kohák s Davidem Novotným.

Mimochodem, světová premiéra se sice uskutečnila pár hodin předtím, ale třeba v Německu míč představili až po Česku...

Míče z mistrovství světa

Prohlédněte si slavné balony, s nimiž padaly góly na šampionátech

BRAZUCA Míč pro mistrovství světa 2014, stejně jako předchozí balony pro...

Brazuca, míč pro mistrovství světa 2014.

Teamgeist, míč pro mistrovství světa 2006

Teamgeist, míč pro mistrovství světa 2006

Tricolore, míč pro mistrovství světa 1998

Tricolore, míč pro mistrovství světa 1998

Telstar Durlast, míč pro mistrovství světa 1974

Telstar Durlast, míč pro mistrovství světa 1974

"Já pamatuju ještě míče se šňěrováním! A hlavně tehdy byly kožené. Když nasákly vodu, tak ke konci zápasu vážily třeba dvakrát nebo třikrát tolik," vzpomínal Viktor, bývalý vynikající brankář. "Dnes jsou míče pro gólmany čím dál větší zradou. Jsou hodně rychlé."

Zatímco brankáři budou nejspíš opět naříkat, Nedvěd si z pohledu hráče s výbornou kopací technikou Brazuku pochvaloval. Ale opravdu je mezi míči takový rozdíl? Vždyť jako revoluční jsou označovány všechny novinky před každým šampionátem.

"Je to poznat na tom, jak se fotbal zrychluje. Hráči jsou rychlejší, fyzicky zdatnější, kopačky lepší a i míče jsou rychlejší. Všechno jde dopředu. Prezentoval jsem Jabulani před mistrovstvím světa 2010 a tohle je zase krok dopředu. Čím? Přesností a jeho vedením. Doufám, že nám ten krok dopředu ukážou i fotbalisti."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze