Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vešel Kubíček a svaz jednání ukončil

29 2006
Praha - Jak fotbalový svaz reagoval na neúspěch reprezentace na mistrovství světa? Zatím nijak. Plánované jednání výkonného výboru, jakési vlády na fotbalem v Česku, se neuskutečnilo, protože na něj dorazil také Jiří Kubíček. Místopředseda svazu a člen výkonného výboru je totiž v disciplinárním trestu a na jednání nebyl pozván.

Dvanáct členů výkonného výboru sotva začalo, když do dveří ve strahovském sídle svazu vešel Kubíček. A jelikož odmítl sál opustit, po krátké přestávce bylo zasedánní ukončeno.

"Další jednání se uskuteční v pátek," sdělil svazový mluvčí Václav Tichý.

Výkonný výbor měl rozhodovat mimo jiné o tom, zda svaz oficiálně nabídne trenérovi Karlu Brücknerovi, aby pokračoval u národního týmu.

To by měl řešit v pátek, jednání bylo zároveň přesunuto do jednoho pražského hotelu, aby svaz zabránil Kubíčkovi v přístupu. "Budou přijata opatření," poznamenal mluvčí.

Kubíček, kterému za jeho dřívější výroky udělila disciplinární komise zákaz výkonu všech svazových funkcí na 22 měsíců, pro ČTK uvedl, že ho z jednání vykázal předseda disciplinární komise Alexander Károlyi.

"Dnešní zasedání můžu označit jen jako opakované divadlo a cirkus. Jsem řádně zvolený člen výkonného výboru a tím mám právo se zúčastňovat všech jednání," řekl Kubíček.

"Károlyi mi řekl, že jsem nebyl pozván na toto jednání, že jsem potrestán, a proto ať vypadnu. Požádal jsem ho, že když mě potrestal a pozastavil mi mandát, tak ať mi vystaví písemné potvrzení, že za toto období také nenesu odpovědnost za jednání výkonného výboru."

Kubíček funkci ve vrcholném fotbalovém orgánu přirovnává k poslaneckému mandátu.
"Žádná komise nemůže poslancům po dobu jejich volebního období pozastavit mandát. Výkonný výbor se dopustil dalšího bezpráví. Celá věc klesá do stále většího právního marastu. Jednou se bude muset nejen výkonný výbor, ale i disciplinární komise ze všeho zodpovídat," prohlásil Kubíček.

Károlyi však Kubíčkova slova důrazně popřel. "Z jednání jsem ho rozhodně nevykázal já, ale svazový předseda pan Mokrý," prohlásil první muž "fotbalové justice".

Sám se prý ke slovní přestřelce vyjádřil pouze ve chvíli, kdy ho vyzval Mokrý, aby vyjádřil právní názor. "Řekl jsem panu Kubíčkovi, že do chvíle, než by případně jiným způsobem rozhodla odvolací komise, je platný výrok naší komise," vysvětlil Károlyi, který navíc upozornil, že prý nikdy nepoužívá vyjádření typu "vypadni".

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze