Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Vídni trénovaly téměř dvě jedenáctky

10 2003
Vídeň - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Téměř dvě kompletní jedenáctky českých fotbalistů vyběhly v pátek odpoledne k tréninku na Happelův stadion ve Vídni. Reprezentační trenér Karel Brückner velel jedenadvaceti hráčům, mezi nimiž nechyběl ani rehabilitující Zdeněk Grygera. Dvaadvacátý muž seděl na lavičce s plastovou ortézou, šlo o dalšího maroda Baroše.

Národní tým připravoval na sobotní závěrečný zápas kvalifikace proti domácímu Rakousku, který bude zároveň oslavou už jistého postupu na EURO 2004.

"Připravujeme se stejně zodpovědně jako na každý jiný zápas," ujišťoval trenér Karel Brückner. "Atmosféra v týmu se nijak neliší od jiných zápasů, hráči si uvědomují, že jde o mezistátní zápas, těší se na plný stadion a velký počet českých fanoušků."

Z Prahy do Vídně se fotbalisté v poledne přesunuli leteckým speciálem. Cesta trvala pětatřicet minut, sotva stroj vystoupal do letové výšky, už zahajoval přistávací manévr. Někteří hráči ani nestihli sníst podávané sendviče.

Zástupem rakouských novinářů prošli reprezentanti bez zastavení, jen kapitán Nedvěd byl výjimkou a trpělivě odpověděl na několik dotazů.

S větší chutí se však největší hvězda českého týmu pustila do odpoledního tréninku, při kterém početná výprava zaplnila celou hrací plochu. Nad stadionem se honily černé mraky, ale odpolední déšť už byl pryč. A jednu z tribun dokonce ozařovaly paprsky ostrého podvečerního slunce.

Na trávníku nechyběli ani čtyři hráči, kteří jsou už předem odsouzeni k tomu, že určitě do zápasu nenastoupí. Baroš se zlomenou nohou se mohl na trénink jen dívat z lavičky, ale další marod Grygera alespoň vyklusával podél postranní čáry v doprovodu lékaře Petra Krejčího.

To Poborský s Ujfalušim trénovali naplno, oba jsou zdraví, ale v sobotu nemohou nastoupit kvůli trestům za žluté karty. Tradiční členové základní sestavy se tentokrát mohli blíže seznámit s metodami asistenta Miroslava Beránka, jenž v době, kdy Brückner nacvičuje standardní situace, koučuje náhradníky.

V elitní skupince chyběl i Koller, který po nemoci zřejmě začne jen na lavičce. Na jeho místo vysokého hrotového hráče se chystá věčný náhradník Vratislav Lokvenc. "Doufám, že dostanu šanci, trenér mi už něco naznačil," přiznal útočník Kaiserslauternu. "Ale jistotu budu mít až v sobotu při taktické poradě..."

Zranění a tresty se na složení mužstva v závěrečném kvalifikačním utkání výrazně podepíšou. Obvyklá základní sestava se změní více než z poloviny. "A to mám pořád ještě dva otazníky," říkal Brückner ještě na začátku vídeňského tréninku s odkazem na obránce Johanu a Jiránka.

Zadáci však komplikace považují za překonané. "Trénoval jsem naplno, bolest v tříslech jsem už necítil," řekl Martin Jiránek. "A Petr Johana taky vypadá dobře," dodal.

Přesto není vyloučeno, že před Johanou dostane přednost Petrouš, který na závěrečném tréninku nechyběl u žádného důležitého nácviku. V útoku snad Lokvence doplní Heinz, a brankář? "Už jsem ho určil," řekl Brückner. Ale místo konkrétní odpovědi dodal: "Bude to jeden z nominované trojice."

Podle nácviků na vídeňském tréninku lze očekávat, že národní tým nastoupí v následující sestavě: Čech - Jiránek, Bolf, Petrouš, Jankulovski - Štajner, Nedvěd, Galásek, Vachoušek - Lokvenc, Heinz.

René Bolf hlavičkuje na tréninku fotbalové reprezentace na stadionu Ersnta Happela ve Vídni. Z prava přihlížejí Galásek, Jankulovski, Petrouš a Lokvenc.

Trenér Karel Brückner na pátečním tréninku českých fotbalistů.Najdete na iDNES.czmobilní verze