Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Spartě byl nadbytečný, teď je Grigar v reprezentaci

Teplický brankář Tomáš Grigar se vrhá po míči. Jistý výkony ho vynesly do reprezentace. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

26 2009
Když přišel na sraz fotbalistů Teplic, už na něj z dálky halekali: "Reprezentant!" Ještě na podzim byl gólman Tomáš Grigar ve Spartě nepotřebný, teď ho trenér František Straka povolal do národního týmu na zápas s Maltou. "Je to krásné," zářil šestadvacetiletý brankář, který na jaře vychytal Teplicím už šest nul.

Kdy jste se dozvěděl o nominaci?
Mluvil jsem s trenérem Strakou už o víkendu. Volal mi sám po našem zápase se Slavií, byl jsem doma a díval se na televizi. Neměl jsem jeho číslo uložené, nevěděl jsem, o co jde. Byl jsem překvapený.

Šanci dostal i Zdeněk Zlámal, další bývalý brankář Sparty. Co vy na to?
Ve Spartě jsme spolu působili dva tři roky. Znám ho, jsme kamarádi, voláme si. Občas se sejdeme. Je na trenérovi, koho z nás postaví, asi se to dozvíme během soustředění.

Co za vaší nominací vězí?
Shoda okolností, že nejedou klasičtí gólmani reprezentace. S Maltou je to zkoušecí zápas. Možná za to můžou i výkony v Teplicích.

Od zimního příchodu do Teplic se vaše kariéra konečně rozjela.
Já jsem rád. Ve Spartě jsem byl nadbytečný, přišel jsem do Teplic a zažil dobrý půlrok. Vyvrcholilo to pozvánkou do reprezentace.

Kdo vám gratuloval?
Zatím mi psalo pár kamarádů.

Tomáš Grigar

Brankář fotbalových Teplic povolaný do reprezentace

Kdysi považovaný za velký talent, reprezentoval na mistrovství světa dvacetiletý ve Spojených arabských emirátech. Z druholigových Vítkovic si ho v lednu 2004 vytáhla Sparta, ale byl náhradníkem. V průběhu podzimu 2007 se konečně dostal do branky, odchytal devatenáct zápasů, ale po dvou porážkách s Brnem a Ostravou se do branky vrátil Poštulka. V následujícím ročníku po návratu Blažka do Sparty začal opět jako náhradník, letos v lednu zamířil do Teplic.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze