Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve Francii kritizují vyřazené šampiony

12 2002
Paříž - Den po vyřazení francouzských fotbalových šampionů z mistrovství světa je neúspěch hlavním tématem místních novin. Většina článků ostře kritizuje reprezentaci, její zázemí a upozorňuje na aroganci, s jakou tým do Asie odjížděl za obhajobou titulu z roku 1998. Sportovní deník L'Équipe pod titulkem "Konec příběhu" píše, že bilance, s jakou se Francouzi vracejí domů, není hodná tohoto mužstva, talentu některých hráčů ani kvality francouzského fotbalu. Podle něj tentokrát zaslepila arogance "modré, jejich okolí a takřka celou Francii, která za nimi stála".

"Francie K.O.", hlásá deník Le Parisien, který si podobně jako řada dalších listů vybral na titulní stranu fotografii ležící hvězdy týmu Zinédina Zidana s tváří zabořenou do trávníku.

"V Asii přistáli plni hrdosti a ambicí. A spadli z výšky: ani jedno vítězství, ani jeden vstřelený gól," píše Le Parisien. Podle něj hráči, kteří se topili ve slávě a penězích, neměli už skutečnou chuť do hry a činovníci francouzského fotbalu nemysleli na nic jiného, než jak nejlépe "modré" prodat.

"Francouzský fotbal dostal pořádnou facku", pokračuje Le Parisien. Základní chyba podle něj spočívala v tom, že obhájci titulu podcenili první část turnaje a připravovali se výhradně až na závěrečné boje šampionátu.

Deník Libération podotýká, že hráči byli zchváceni nejen velkým množstvím zápasů, ale i obrovskou úctou oficiálních míst a hromadou lehce vydělaných peněz. "Je to logický trest," píše list.

Do "pitvy neúspěchu" se na titulní straně pouští i deník Le Figaro, podle něhož byl takový debakl jen těžko představitelný a znamená konec slavného příběhu. Podle něj "modří" zapomněli na to základní, a to na skutečnou hru. "Očekávaný svátek se změnil v noční můru," poznamenává Le Figaro.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze