Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vaše palce potřebujeme, píší hráči

1 2003
Dubaj, Praha - Těžká zkouška čeká český tým na mistrovství světa fotbalistů do dvaceti let ve Spojených arabských emirátech. Ve svém druhém utkání v základní skupině se utkají s Brazílií, jedním z favoritů celého šampionátu. "Mají svoji kvalitu, ale my ji také máme. Uvidí se na hřišti," vzkazují hráči. Se čtenáři iDNES komunikují přímo z Dubaje prostřednictvím internetu.

17.30: ČESKO
BRAZÍLIE

on-line reportáž

Vstup do šampionátu mladíkům nevyšel podle jejich představ. S Austrálií v pátek jen remizovali 1:1, a teď by potřebovali ztrátu dohnat minimálně ziskem jednoho bodu. "Uvidíme v pondělí, ale důležitý bude především čtvrteční zápas proti Kanadě," napsal Roman Hubník v odpovědi na jednu z otázek.

Do čtvrtfinále šampionátu postoupí automaticky týmy z prvních dvou míst, a navíc ještě čtyři nejlepší ze třetích příček ve skupinách. "Doufejme, že projdeme co nejdál," zamyslel se Roman Hubník, nejpilnější korespondent v diskusi na iDNES. "Když nám bude přát štěstíčko, tak bychom rádi získali i nějaký kov," sní o medaili.

Fotbalisté znají přístupový kód k webovému formuláři pro zadávání odpovědí, a se čtenáři komunikují z hotelového počítače v Dubaji. S Romanem Hubníkem k internetu nejčastěji usedá kapitán Tomáš Sivok. "Turnaj bude kvalitní, a my do hry dáme všechno. Slibuji vám to za všechny hráče," vzkázal před začátkem bojů. "Partu máme výbornou, i když to občas někomu straší na majáku, člověk se tady slušně zasměje."

Chcete také poslat dotaz mladým fotbalistům? Formulář najdete ZDE

Po utkání s Austrálií se hráči na nic nevymlouvali. "Nevyšlo to, škoda," uvedl R. Hubník. "Chybou bylo, že jsme nedali gól na 2:0, šancí na to bylo dost. A druhá chyba, že jsme dostali hned na začátku druhého poločasu gól. Chtěli jsme vyhrát, ale nakonec byla remíza zasloužená."

Spokojeni jsou hráči s prostředím. Přes den se sice potí při třicetistupňových vedrech, ale k zápasům nastupují až v půl deváté večer místního času, kdy už je příjemněji. Vstupenky na dubajské zápasy vykoupil místní šejk a rozdává je zdrama, takže atmosféra bývá bouřlivá. "A v hledišti bylo i hodně fanoušků z Česka," potěšilo fotbalisty.

Jinak se jim však zdá, že v rodné zemi lidé jejich zápasy příliš nesledují. "Je dost smutné,že takové události jako je MS se média skoro nevěnují," napsal čtenář, který se podepsal šifrou jamm. Fotbalisté odpověděli: "Tuhle zprávu by si měli přečíst na svazu. Máš úplnou pravdu, že naše média tomu moc velkou vážnost nedávají. Jsme prostě jiná mentalita a nevím jestli se tohle v blízke budoucnosti zlepší. Musíme jen doufat."

O to více mladé hráče těší čtenářské pozdravy na stránkách iDNES: "Vaše palce určitě budeme potřebovat. Budeme se snažit pro tu naši krásnou zemičku udělat co možná nejlepší výsledek...," vzkazují.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze