Momentka z utkání Ústí - Varnsdorf.

Momentka z utkání Ústí - Varnsdorf. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Fotbalový Varnsdorf přestřílel rivala, už není poslední

• 0
Úleva pro fotbalový Varnsdorf, v neděli po dlouhé době uprchnul z posledního místa druholigové tabulky. V jarní domácí premiéře zvládl přestřelku s rezervou Olomouce 4:2 a přeskočil nejen ji, ale i Vyšehrad.

V 1. poločase ještě hosté dokázali dvakrát na gól Varnsdorfu reagovat. Na Mehanovičovu hlavičku odpověděl Buchvaldek za 12 minut, na Martanův volej Texl za čtyři minuty. Po pauze domácí už komplikace nedopustili, dvakrát se trefil Djurdjevič a bylo hotovo. Zápas sledovalo 520 fanoušků.

Ústí v sobotu ve Vlašimi dvakrát ztrácelo, dvakrát dokázalo dorovnat a odvezlo si bod za plichtu 2:2. „Pro nás dobrá remíza,“ tvrdil ústecký stoper Lukáš Vaněk.

Vlašim šla poprvé do vedení už ve 12. minutě zásluhou Jíchy. Jen sedm minut poté, co ústecký Eliáš po nedorozumění domácích stoperů vyrovnal, se Jícha prosadil podruhé, tentokrát z penalty. Podle rozhodčího Proskeho Leibl zfauloval Dresslera, posilu Vlašimi z Teplic.

„Na první pohled penalta nebyla, písknout ji byl nesmysl, rozhodčí to viděl jinak,“ durdil se Vaněk. „První poločas z naší strany nic moc, ale po prostřídání jsme se o dost zlepšili.“ Podruhé manko vygumoval čtvrthodinu před koncem Smola, který vystřídal Francouze Bourenaneho; na holou hlavu posadil míč kanonýrovi Smolovi útočník Veverka.

„Ze tří jarních zápasů máme dva body, počítali jsme nejméně se sedmi. Pokazili jsme si to ve Znojmě, s Varnsdorfem jsme do toho dali všechno a teď ve Vlašimi jsme měli trochu štěstí,“ shrnul Vaněk.

Ústí v pátek hostí Frýdek-Místek, den nato Varnsdorf zamíří na trávník Táborska.