Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kvůli takovým zápasům se snažíme celou sezonu, říká kapitán Procházka

KAPITÁN ODPOVÍDÁ. Plzeňský obránce Václav Procházka poslouchá otázky na tiskové konferenci. | foto: Petr Šedivý, MAFRA

1 2015
Villarreal (Od našeho zpravodaje) - Jako jediný z plzeňského týmu už proti Villarrealu nastoupil: Václav Procházka na španělský celek narazil v dresu Mladé Boleslavi, která v roce 2007 doma podlehla 1:2. „I když jsme tenkrát celý zápas bránili, mohli jsme nakonec uhrát bod. Španělský fotbal ale prošel velkou proměnou, je top, což Villarreal dokazuje. Nečeká nás vůbec nic lehkého,“ odhaduje kapitán Plzně.

Máte teď s Plzní na lepší výsledek?
Myslím si, že současný tým v Plzni má daleko větší kvalitu než tehdejší Boleslav. A tím pádem věřím, že jsme schopní uhrát daleko lepší výsledek.

Plzeň hrála v Lize mistrů dvakrát s Barcelonou a v Evropské lize dvakrát s Atlétikem Madrid. Právě jemu dala jediný gól, jehož autorem jste byl vy. Před téměř třemi roky jste vyhráli 1:0. Kdo vás střelecky napodobí ve čtvrtek večer?
Vidíte, to mi vůbec nedošlo, že jsem jediný plzeňský střelec proti španělským týmům. Sehráli jsme s nimi dobré zápasy, bohužel se nám podařilo vyhrát jen jednou. Při cestě do Villarrealu jsem si v hlavě promítal zápas na Atlétiku. Dostali jsme tam gól na 1:0 ve třetí minutě nastaveného času. Byli jsme blízko úspěchu. Doufám, že tentokrát takovou smůlu mít nebudeme.

Co s vámi dělá, když si uvědomíte, že se postavíte prvnímu týmu španělské ligy?
Ukazuje to na velkou kvalitu Villarrealu. My jsme ale na tuhle situaci zvyklí, když jsme hráli s Barcelonou a Atlétikem Madrid, tak oba týmy byly na špičce španělské ligy. Bude to hrozně těžký zápas, ale už za sebou máme pár takových, tak doufám, že výsledek pro nás bude lepší.

Čím může Villarreal nejvíc hrozit?
Na videu mi přišlo, že mají strašně rychlý přechod do útoku. Bleskový. Po zisku míče jdou přímočaře do zakončení. Mají rychlé ofenzivní hráče. V posledních zápasech to jde Baptistaovi, na toho si budeme muset dávat extra pozor. Pak je tam ještě Soldado, asi největší hvězda Villarrealu. Neřekl bych, že se těšíme přímo na tyhle dva hráče, ale obecně ano. Kvůli takovým zápasům se snažíme celou sezonu, abychom se dostali do pohárů. Teď si taková utkání můžeme užít.

Mluvíte o velmi rychlém přechodu Villarrealu. Jak náročný zápas to bude z hlediska fyzické kondice? Může to být náročnější než na Barceloně, která spíš zdlouhavě kombinuje a soupeře „uspává“?
Na Barceloně i na Bayernu jsme běhali celý zápas bez míče. Doufám, že proti Villarrealu budeme běhat s balonem na kopačkách a budeme mít prostor pro kombinaci. Samozřejmě to bude extrémně náročný zápas, s tím počítáme. Vydáme se ze všech sil, jen to může přinést dobrý výsledek.

Mezi fanoušky Villarrealu, kteří chodí na zápasy, je zhruba třetina žen, což je poměrně dost vysoké číslo. Myslíte, že to nějak mění kulturu fandění?
Tak to jsem nevěděl... Ale k nám do Plzně chodí taky hodně žen, jsme na to zvyklí.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze