Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vachoušek okusil, jak se cvičí v Juventusu

26 2003
Praha - Pestrá společnost se sešla na dnešním tréninku fotbalové reprezentace. V rohu stadionu se v ústraní připravovaly atletky USK Praha v čele s účastnicí dvou olympiád Hanou Benešovou, u střídaček se naopak snažil být k nepřehlédnutí 120 centimetrů vysoký herec Jiří Krytinář. "Jsem váš nový maskot, budu vám nosit štěstí," oznamoval hráčům. Fotbalisté v dobré náladě absolvovali téměř dvouhodinový trénink, po kterém je čekalo odpolední volno a návštěva hokeje.

Poslední na tréninku, ale také po jeho skončení poslední v kabině. Kapitán týmu Pavel Nedvěd se na hřišti ukázal až v době, kdy už si všichni ostatní hráči dávno hráli s míčem, žonglovali a pomalu se rozhýbávali.

Ani na konci nikam nespěchal, cestou do kabiny se zastavil v chodbě uvnitř tribuny a společně se Štěpánem Vachouškem posiloval. Posloužila jim stará židle, z níž se ze sedu odráželi k výskokům. "Pořádně! Nohy musíš vykopnout nahoru," nabádal mladšího kolegu.

Takhle se posiluje v Juventusu. "Máme na to speciální lavice, ale dají se nahradit i židlí," poznamenal Nedvěd a obrátil se k Vachouškovi: "Když to zopakuješ osmdesátkrát, máš úplně ztuhlé nohy. Ale na posilování to je dobré, při zápase ti nedojdou síly," řekl a před odchodem do sprch přidal ještě jeden cvik, pro změnu na schodech.

Posilování si jako nášup po tréninku mohli fotbalisté dovolit, už měli před sebou jen rehabilitaci a odpolední volno. Původně plánovaná druhá tréninková fáze byla kvůli návštěvě hokejového derby Sparta - Slavia zrušena.

Dopolední trénink tak byl poslední přípravou v domácím prostředí, žádné tajnosti si však trenéři nenachystali. Dokonce i nácvik standardních situací se obešel bez podrobných náčrtů překvapivých momentů, zůstalo jen u centrů ze strany na vysoké hlavičkáře.

Už při rozcvičce sklidil velký potlesk od spoluhráčů Karel Poborský, když ochotně předvedl cvik, který pak museli opakovat i ostatní: udělal vzornou stojku. Našel pár úspěšných následovníků, ale někteří ukázali jen trochu topornější kotoul.

Ze hry na dvě branky se dalo vyčíst, jakým směrem se ubírají trenérovy úvahy nad sobotní sestavou. V jednom týmu se sešly tradiční opory: Nedvěd, Poborský, Rosický, Koller a spol. Dále s nimi hráli i Jiránek se Šmicrem, zatímco Grygera a Baroš patřili do týmu "náhradníků". V Rotterdamu však může být všechno jinak.

To herec Jiří Krytinář se do reprezentačního dresu v sobotu oblékne určitě. Bílé tričko se státním znakem si odnesl už z dnešního tréninku, kam přišel reprezentanty povzbudit. "Fotbalisté mě nadchli svým výkonem v přátelském utkání ve Francii, rozhodl jsem se, že s nimi budu jezdit jako maskot a budu je tajně podporovat," oznámil nejmenší muž mezi českými umělci.

Během tréninku na hráče pokřikoval: "Jsem váš maskot, a nic vám neprominu," při odchodu ze hřiště ode všech posbíral autogramy a ochotně zapózoval s dvoumetrovými útočníky Kollerem a Lokvencem.

Trénink na strahovském stadionu trval bez patnácti minut dvě hodiny, ale v příjemném počasí všem rychle utekl. Další díl přípravy se už odehraje v Rotterdamu, kam se tým přesouvá zítra ráno. Pro odpolední trénink je rezervován stadion Excelsoiru Rotterdam, do dějiště sobotní kvalifikační bitvy s domácím Nizozemskem na Stadion De Kuip se hráči podívají až o den později.

Dvoumetroví útočníci Vratislav Lokvenc (vlevo) a Jan Koller drží herce Jiřího Krytináře

Herec Jiří Krytinář s fotbalisty Lokvencem (vlevo) a Kollerem.

Herec Jiří Krytinář na tréninku reprezentace.

Na tréninku fotbalové reprezentace se objevil herec Jiří Krytinář.Najdete na iDNES.czmobilní verze