Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vachoušek je v reprezentaci. Nahradí Kollera?

4 2003
Praha - Slávistický útočník Štěpán Vachoušek byl dodatečně nominován do fotbalové reprezentace pro kvalifikační utkání o mistrovství Evropy s Moldavskem, které se hraje příští středu v Olomouci. Znamená to snad, že Jan Koller nebude moci hrát? "Moje šance je tak padesátiprocentní," řekl Koller, klíčový útočník národního mužstva.

Reprezentační kouč Karel Brückner minulý týden nominoval osmnáct fotbalistů. A na přímý dotaz, jestli bude někoho dalšího zvát dodatečně, reagoval: "Osmnáct hráčů je konečný počet. Změnit se to může jen pokud se někdo zraní."

Tím, že povolal čtyřiadvacetiletého Vachouška, se lze domnívat, že je Kollerova účast ohrožena.

Koller se na začátku minulého týdne v Dortmundu podrobil neupřesněnému chirurgickému zákroku a pár dní ležel v nemocnici. Rekonvalescence měla trvat deset dní. "Věřím, že kvalifikaci stihnu," opakoval několikrát. "Hojí se to dobře."

Po středečním kontrolním vyšetření už však byl opatrnější. "Moji šanci, že proti Moldavsku nastoupím, vidím tak na padesát procent." Ve čtvrtek by měl začít s tréninkem.

Vachouškovi, který v původní nominaci chyběl, sezona skončila už v sobotu. Mohlo by se stát, že pokud by se Koller vyléčit nestihl a Vachoušek by vyrazil na dovolenou, národní mužstvo by šlo do zápasu jen se sedmnácti hráči. Proto nejspíš Brückner slávistu povolal s předstihem.

Vachoušek proti Moldavsku už hrál, v podzimním kvalifikačním zápase v Kišiněvě odehrál osmaosmdesát minut a Rosickému nahrál na druhý gól.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze