Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vachoušek chce napravit, co v Praze zkazil

26 2003
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) Slávistický útočník Štěpán Vachoušek moc dobře cítí jakýsi svůj pohárový dluh. Bez mučení přiznává, že první zápas osmifinále Poháru UEFA proti Besiktasu Istanbul ho zastihl tak trochu v útlumu. "Hned v první minutě mě sice jeden z Turků nemilosrdně sestřelil, ale vymlouvat se na to nemůžu. Vím, že jsem hrál špatně," uznal. Dále čtěte: Slávisté se v Istanbulu nadšeně netvářili x Kolem hřiště sníh, ale tráva je perfektní x Slavii má vyřadit sexsymbol x Slávisté už přemítají o Laziu x Levý obránce Bejbl: Proč se bát? x Co slávisté dělali těsně před zápasem

Jaké máte vysvětlení, že jste na hřišti působil málem jako rekreant, který si šel zahrát za zájezdovou jedenáctku?
No, takhle to snad nevypadalo.

Samozřejmě jde o nadsázku, ale vaší snaze o technické parádičky cosi zoufale chybělo. Byl to Vachoušek bez jiskry a potřebného důrazu. O maximálním nasazení, jaké tohle pohárové osmifinále nutně vyžaduje, už ani nemluvě.
Nevím, co na to říct. Asi jen, že na každého prostě jednou přijde slabší chvilka, nepovedený zápas. To je asi ten můj případ. Tím spíš se ve čtvrtek budu snažit, aby soupeř poznal jiného, opravdového Vachouška. Co jsem pokazil v Praze, to musím v Istanbulu napravit.

Co podle vás bude na Besiktas platit?
Naše dobrá defenziva ve středu hřiště. Musíme je tlačit k tomu, aby míče dopředu jen nakopávali jako v Praze. A z toho si žádnou šanci nepřipravili. I já osobně jsem připravený víc bránit. Ale ať si to někdo nevyloží, že zalezeme k vlastní šestnáctce.

Víc defenzivní práce vám tedy činit potíže nebude?
Určitě ne. Už jsem si to vyzkoušel nedávno za národní mužstvo v Paříži, kde jsem v zápase proti Francii hlídal na levé straně hřiště výpady Thurama. A zvládl jsem to.

O strahovském výsledku 1:0 se vedou dohady, jestli je to pro postup málo, nebo hodně. Co o tomhle skóre soudíte vy?
Když řeknu, že je to výborný počinek, a pak vypadneme, budu vypadat jako hlupák. Ale přesto si myslím, že jedna nula k zahození není. Když dáme gól, a já jsem přesvědčený, že ho dáme, oni budou pro postup muset dát tři. A my tři branky nedostaneme. A úplně nejlepší bude, když gól dáme první my.

V neděli jste v lize proti Bohemians odpočíval. To bylo to turecké "sestřelení" od protihráče tak vážné?
Bolelo to dost, chytil jsem ránu ze strany do kolena. Kdybychom ale na Bohemce hráli o titul, určitě bych do toho šel. Takhle se mi ten odpočinek před odvetou hodil.

Takže se už cítíte úplně v pořádku?
Dá se to tak říct. V úterý jsem se sice na tréninku nějakým divokým soubojům ještě raděj vyhýbal, ale to jen pro jistotu.

Jak se těšíte na vyhlášené turecké bouřlivé prostředí na stadionu?
A víte, že se těším. Pořádný rachot nás totiž jen vyburcuje. Nejsme dnes mužstvem, které by se kvůli ochozům sesypalo. Navíc jsme podobné fanoušky už zažili v Soluni, já pak hrál před pětašedesáti tisíci diváky nedávno v té Paříži. Když je nabito a v hledišti to hučí, pomáhá to oběma soupeřům.

A co říkáte tomu sněhu, který všude v Istanbulu leží?
Když v úterý trenér Beránek říkal, že v Istanbulu sněží, moc jsem se divil. Ale teď mám opravdu pusu dokořán. Přitom si ale říkám, že my se sněhem máme přece jen větší zkušenosti než Turci. A vzápětí si vzpomenu na remízu na Bohemce. Tak teď nevím, co si o tom sněhu a zdejším mrazivém počasí mám myslet. A to na Besiktasu není vyhřívaný trávník.Najdete na iDNES.czmobilní verze