V Plzni stále čekají na jarní výhru

3 2006
Plzeň - Čekání pokračuje. Fotbalisté Viktorie Plzeň v jarní části první ligy ještě nepoznali radost z vítězství. Včera podlehli na domácím hřišti Mladé Boleslavi 0:1. O tom, že si body odvezou hosté, rozhodla chyba plzeňské obrany v 81. minutě.

Hosté poslali míč do velkého vápna z trestného kopu, který rozehráli pár metrů od půlící čáry. Balón dopadl na nohu útočníka Ordoše a skončil u pravé tyče v domácí brance.

"Byla to docela nevinná standardní situace," uvedl plzeňský trenér Zdeněk Michálek. Ordoš byl na hřišti sotva minutu a už se zapsal do listiny střelců.
"Nevím, kdo udělal chybu. Ale pokrytý nebyl. Asi jsme po střídání zazmatkovali a nebylo jasné, kdo jej má mít na starosti," prohlásil zkušený plzeňský zadák Petr Vlček.

Gólem vyvrcholila převaha Mladé Boleslavi ve druhé polovině utkání. Už předtím orazítkoval z dobrých 35 metrů spojnici levé tyče a břevna boleslavský obránce Ševinský.

Pak hrozil dvakrát z levé strany záložník Vaculík. Do šancí se tlačil i útočník Kulič.

"Mohli jsme dát gól už mnohem dříve, než po té standardce. Příležitostí jsme k tomu měli dost," řekl trenér Mladé Boleslavi Dušan Uhrin. "Začala se nám dařit spolupráce mezi záložníky a Kuličem. To bylo důležité."

Plzeňané předvedli dva zcela rozdílné poločasy. V prvním i bez čtyřech hráčů základní sestavy drželi se čtvrtým týmem tabulky krok ve všech směrech. Dokonce byli i střelecky aktivnější. Přímo mezi tyče boleslavské branky se trefili třikrát.

"Nedařila se nám hra, kterou jsme měli hrát - po zemi, přesné přihrávky.
Věděli jsme, že to bude na Plzeň platit. Jen jsme to v první půli nehráli," prohlásil Uhrin.

Plzni chyběli kvůli trestům za žluté karty čtyři hráči základní sestavy. "V tom složení, v jakém jsme dnes hráli, jsme předvedli v prvním poločase dobrý výkon," pochválil trenér Michálek.

Ten musel v poločase střídat kvůli zranění pravého beka Martina Knakala. "Jeho odstoupení nám narušilo plány. Má po faulu otřes mozku a je v nemocnici. Přitom zůstal zákrok nepotrestán. O přestávce o sobě doslova nevěděl," doplnil plzeňský trenér.

Ten tvrdil, že duel rozhodla ještě jedna okolnost. Plzeň totiž v 62. minutě dopravila míč do sítě hostů.

Jenže rozhodčí Adámek gól neuznal, odpískal faul na brankáře. "Byl to regulérní gól," konstatoval Zdeněk Michálek.

Jeden z plzeňských fotbalistů se snaží taháním za dres zastavit soupeře.