Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Německu si český rozhodčí nezapíská

31 2006
Frankfurt nad Mohanem - Na blížícím se světovém šampionátu ve fotbale nespatříme českého rozhodčího. Ani na postu asistenta. Slovenský fotbal zastupuje Luboš Michel. Mezinárodní asociace FIFA pro mistrovství světa v Německu nominovala pouze 23 hlavních rozhodčích.

Na minulém světovém šampionátu měla Česká republika na postu rozhodčího jediné zastoupení. V roli asistenta reprezentoval český fotbal Evžen Amler.

Trochu překvapivě pouze 23 hlavních rozhodčích nominovala mezinárodní fotbalová asociace FIFA pro mistrovství světa v Německu.

FIFA vybírala rozhodčí pro šampionát minulý týden během semináře ve Frankfurtu nad Mohanem, kde 44 kandidátů absolvovalo testy.

Na minulém MS v Japonsku a Koreji řídilo zápasy 36 sudích, letos se předpokládalo, že FIFA nominuje zhruba třicítku. Na tento počet nicméně doplňuje nominaci mužů s píšťalkou sedmičlenná skupina náhradníků.

Stejně jako mezi týmy má i u rozhodčích převahu Evropa, z níž se na turnaji představí deset zástupců. Pět jich vyšle Jižní Amerika, tři Severní a Střední Amerika, po dvou zástupcích budou mít Asie a Afrika a jeden arbitr přijede z Oceánie.

Pořadatelskou zemi bude reprezentovat zkušený Markus Merk. Účast Belgičana Franka de Bleeckereho a Carlose Batrese z Guatemaly ještě musejí potvrdit dodatečné fyzické testy, kterých se nemohli ve Frankfurtu zúčastnit kvůli zranění.


Hlavní rozhodčí pro MS v Německu:

UEFA (Evropa): Massimo Busacca (Švýc.), Frank de Bleeckere (Belg.), Massimo de Santis (It.), Valentin Ivanov (Rus.), Manuel Mejuto Gonzalez (Šp.), Markus Merk (Něm.), Luboš Michel (SR), Graham Poll (Angl.), Eric Poulat (Fr.), Kyros Vassaras (Řec.),

CONMEBOL (Jižní Amerika): Carlos Amarilla (Parag.), Horacio Elizondo (Arg.), Jorge Larrionda (Urug.), Oscar Ruiz (Kol.), Carlos Simon (Braz.),

CONCACAF (Severní a Střední Amerika): Benito Archundia (Mex.), Carlos Batres (Guat.), Peter Prendergast (Jam.),

AFC (Asie): Toru Kamikawa (Jap.), Shamsul Maidin (Sing.),

CAF (Afrika): Essam Abd el Fatah (Eg.), Coffi Codjia (Benin),

OFC (Oceánie): Mark Shield (Austr.).

Autoři: ,


Chystáte se na hory?
Chystáte se na hory?

Pořiďte zímní výbavu rychle a levně. V našem bazárku najdete vše, co potřebujete na zimní radovánky.

Najdete na iDNES.czmobilní verze