Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V luxusu bychom neměli soukromí

7 2000
K n o k k e - H e i s t - "Prvních 24 hodin je vždycky velmi hektických," posteskl si Jaroslav Dudl, vedoucí českého fotbalového týmu na mistrovství Evropy v Belgii a Nizozemsku. Ani z večerního tréninku mu nesmělo nic utéct, a tak své první postřehy do EUROdeníku diktoval přímo z hrací plochy.
Fotbalový diplomat, který se u reprezentace poprvé objevil na minulém mistrovství Evropy v Anglii a rychle se díky svým organizačním schopnostem stal nepostradatelnou osobou, bude o dění v zákulisí týmu denně informovat ve svém EUROdeníku.

I když je všechno podstatné předem připraveno, řada detailů se musí dořešit teprve na místě. Rozjíždí se kuchyně, je potřeba rozhodnout, jak budou rozmístěny stoly v jídelně a musíme rešit problémy, se kterými přichází samotní hráči.

Do toho už ladíme s organizátory další program mužstva. V sobotu se přesunujeme na jednu noc do Amsterdamu, a tak už bylo nutné upřesnit počet cestujících do letadla, potvrdit hotel, stanovit tréninkové časy. V tomto bodě jsme se s Holanďany nemohli dohodnout. Všichni jsme chtěli začínat od sedmi hodin večer, ale nakonec jsme našli kompromis.

Největší rozruch vyvolaly stížnosti hráčů na hotel. Nějaké nedostatky tady skutečně byly, ale snad se všechno vyřešilo a učesalo. Kdo nechtěl spát v pokoji s oknem do ulice, tak ten se přestěhoval naproti, příliš měkké postele jsme nechali podložit deskami a bylo i po tomto problému.

Místo k pobytu je potřeba při výběru posuzovat komplexně. My jsme hledali malý hotel, ve kterém se nebudeme potkávat s jinými hosty, a bylo potřeba brát v úvahu i kvalitu tréninkového hřiště. Žádný finanční limit neexistoval.

Vyhovět všem požadavkům na sto procent je nemožné. Při soustředění v Seefeldu jsme měli luxusní hotel, ale nebyla tak kvalitní tréninková plocha. Stadion v Knokkke má sice nejlepší trávník v celé Belgii, ale někomu se zase nelíbí hotel. Jenže v luxusním zařízení nikdy nemůžeme být sami, maximálně máme zabereme jedno patro, což by se nelíbilo trenérům...

Nezbývá, než věřit, že šlo jen o několik drobností, které jsme už vyřešily a brzy se o hotelu přestane mluvit. Zítra mě čeká jednání s šéfem našeho amsterdamského zápasu proti Holandsku, a tak snad už budou fotbalové starosti na prvním místě.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze