Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Kataru nejde pouze o sportovní slávu

13 2003
Praha - Předolympijský turnaj juniorských reprezentačních týmů v Kataru, na němž startuje také česká jedenadvacítka, neláká jen znamenitou konkurencí, ale i možností nezvykle vysokého výdělku. Vítěz měření sil v Dauhá si totiž přijde na padesát tisíc dolarů (v přepočtu přibližně půldruhého milionu korun), druhý v pořadí vydělá třicet a třetí mužstvo odcestuje do vlasti s šekem na dvacet tisíc dolarů.

Soupeři českého týmu ve skupině budou Brazílie, Norsko, Čína a Egypt a cílem je jednoznačně postup do boje o medailové umístění. "Ale hlavním úkolem je, aby se mužstvo semklo před nadcházejícími klíčovými boji mistrovství Evropy, které je tentokrát i olympijskou kvalifikací," vysvětlil kouč Werner Lička před pondělním odletem. Druhou skupinu tvoří celky Kataru, Německa, Austrálie, Číny a Švýcarska.

Třicetičlenná výprava odcestovala z Prahy do katarského tepla přes Amsterdam brzo ráno, ale na Střední východ dorazí až pozdě večer. To už budou odehrány na šedesátitisícovém stadionu Al-Étehad dva z celkem 22 zápasů turnaje. Jako první jsou na programu duely Německo - Katar a Thajsko - Japonsko.

Turnaj olympijských celků, jak se soutěž oficiálně nazývá, pokračuje v úterý zápasy "české" skupiny, avšak Ličkovi svěřenci zahajují své boje až čtvrtečním utkáním s Brazílií. Ještě předtím však přece jen jeden český zástupce v akci bude: s výpravou odletěl také rozhodčí Josef Dvořáček, který se bude s dalšími devíti kolegy podílet na řízení zápasů.

Další program českého týmu: 18. ledna Čína, 20. ledna Norsko a 22. ledna Egypt.

Autoři: ,






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze