Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Istanbulu je jen třicet, ochladilo se

8 2006
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Krátce před půl třetí místního času přistál speciál s mladoboleslavskými fotbalisty v rozpáleném Istanbulu. Digitální teploměr na letišti ukazoval rovných třicet stupňů ve stínu. "Pánové, tak tady se snad upečeme," ozvalo se z hloučku hráčů v příletové hale.

Mužstvo z města automobilů čeká ve středu večer úvodní zápas 3. předkola Ligy mistrů s domácím velkoklubem Galatasaray, vítězem Poháru UEFA z roku 2000.

V Istanbulu je sice částečně pod mrakem, ale vedro k zalknutí. A to se podle domorodců právě ochladilo, koncem týdne už prý zase mají přijít čtyřicítky!

U východu z tranzitu čekal na českou výpravu houf tureckých novinářů, spousta fotoreportérů a čtyři televizní štáby. Když se fotbalisté po vyzvednutí bagáže začali trousit k přistavenému autobusu, zahájili žurnalisté výlov.

V jejich sítích uvízl až záložník Lukáš Vaculík. Okamžitě byl v sevření neprostupného lidského kruhu, kamery se rozjely, blesky fotoaparátů šlehaly ostošest, ti nejšťastnější, co byli hráči nejblíž, strkali Vaculíkovi pod nos v jedné ruce i čtyři mikrofony.

Asi po čtyřminutovém rozhovoru v angličtině si novináři poznamenávali Vaculíkovo jméno, které jim hráč hláskoval. Když Vaculík viděl jejich marné počínání, vzal jeden z bloků do ruky, půjčil si propisovačku a celé jméno tiskacím písmem napsal.

"Honili někoho, kdo umí anglicky," vysvětloval po chvíli. "Ne snad, že by nikdo z kluků neuměl, ale já tomu jejich naléhání prostě neodolal."

Nemluvilo se o ničem netradičním, místní novináře zajímalo, co boleslavští hráči od zápasu na Galatasaray očekávají.

"V podstatě jsem řekl, že víme, že domácí jsou favoritem, ale že my se budeme snažit tuhle roli jim co možná nejvíc znepříjemnit. A že se samozřejmě budeme snažit dát gól, držet se svého útočného pojetí. Zkrátka, že soupeře respektujeme, ale nebojíme se ho," přiblížil Vaculík.

To už byl trenér Dušan Uhrin dávno v autobuse. "Nějak jsem jim prostě proklouzl," usmíval se.

Potom už se mužstvo přesunulo do centra Istanbulu do hotelu Hilton, hráči, trenéři a vedení si dali pozdní oběd a v těchto chvílích fotbalisté odpočívají na pokojích. Před večerním tréninkem mají v plánu ještě lehkou svačinu a pak už se opět autobusem vydají na nedaleký stadion.

"Jen ať si pořádně odpočinou, žádné individuální pohovory, žádné taktické porady. Dneska je kromě tréninku ničím jiným zatěžovat nebudu," řekl Uhrin. "To spíš jen já s asistentem Čuhelem budeme dumat, jak zacelit díry po potrestaných Palátovi a Abrahámovi. A taky nám napoví ten trénink."Najdete na iDNES.czmobilní verze