Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Doněcku, Lvově, Charkově a v Kyjevě se mohou těšit na ME 2012

Julia Tymošenková a Michel Platini - Ukrajinská předsedkyně vlády Julia Tymošenková a Michel Platini, šéf UEFA. | foto: Reuters

11 2009
Výkonný výbor Evropské fotbalové unie (UEFA) na zasedání v portugalském Funchalu potvrdil, že zápasy mistrovství Evropy v roce 2012 budou na ukrajinské straně hostit Doněck, Lvov, Charkov a Kyjev.

Hlavní ukrajinské město Kyjev bude také 1. července 2012 hostit finálový duel. Konečná volba pořadatelských měst byla z května přeložena až na prosinec kvůli ekonomickým problémům na Ukrajině.

Polská strana, která je spolupořadatelem šampionátu, na tom byla s infrastrukturou mnohem lépe a jména čtyř hostitelských měst znala už od jara.

UEFA zvažovala také model, podle něhož by k Varšavě, Gdaňsku, Vratislavi a Poznani přibyla ještě další dvě polská města, která by nahradila ukrajinské spolupořadatele. K tomu však nedošlo a k předem jistému Kyjevu dnes vybrali šéfové evropského fotbalu i další tři města.

"Jsem rád, že můžeme dát díky nesmírnému úsilí ukrajinské vlády zelenou symetrickému modelu šampionátu se čtyřmi městy na polské i ukrajinské straně," nechal se slyšet šéf UEFA Michel Platini.

"Dnes zvítězila Ukrajina a její lidé," radovala se v místní televizi ukrajinská premiérka Julija Tymošenková.

I Platini si je však vědom, že na Ukrajině stále není vše v ideálním stavu. "Je tu ještě stále množství práce a překážek, které je třeba překonat. Já ale plně věřím polským i ukrajinským pořadatelům," dodal.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze