V domácím poháru postoupily Teplice a Žižkov

10 2003
Praha - Fotbalisté Teplic a Žižkova se v úterý stali zbývajícími čtvrtfinalisty Poháru ČMFS. Tepličtí porazili na svém hřišti celek Olomouce těsně 1:0, mužstvo Žižkova zvítězilo na půdě druholigového Chomutova 3:1. Už ve středu si účast ve čtvrtfinále domácí pohárové soutěže zajistily celky Slavie, Ostravy, Jablonce, Českých Budějovic, Příbrami a Zlína. Čtvrtfinále, které je na programu ve středu 16. dubna, se losuje v pátek dopoledne v sídle fotbalového svazu v Praze na Strahově.

Teplice - Olomouc 1:0 (0:0)

Zlepšenou hrou ve druhém poločase a brankou Rezka z 52. minuty přemohli fotbalisté Teplic ve osmifinále Poháru ČMFS mužstvo Olomouce. Hosté, kteří víc než na výhru v poháru myslí na záchranu v lize, nastoupili s hodně pozměněnou sestavou.

Teplice měly převahu, od začátku, ale využily ji jen jednou, v úvodu druhého poločasu. Lengyel dovezl míč až do olomoucké šestnáctky, svedl souboj s brankářem a volný Rezek skóroval do odkryté svatyně.

Branka: 52. Rezek. Rozhodčí: Helebrant. ŽK: Tesařík - Randa, Rozehnal, Caha. Diváků: 526.
Teplice: Poštulka - Lengyel, Rada, Hunal, Gross - Doležal, Horváth, Verbíř (79. Skála), Tesařík - Rilke (86. Kolomazník), Rezek (68. Zelenka).
Olomouc: Kjučukov - Špiláček, Krajčovič, Rozehnal, Randa - Vyskočil, Ševela, Hudec, Hubník (46. Caha) - Putík (78. Macháček), Krpec (46. Mazouch).

Chomutov - Žižkov 1:3 (0:2)

Hosté toto pohárové utkání vyhráli s přehledem. Základ k výhře položili v první dvacetiminutovce svými góly Pikl a slovenský útočník Oravec, jenž se na jaře trefil už pošesté.

Oravec proti Teplicím hledal cestu do sítě 49 minut, tenrokrát čekal o 40 minut méně. Po vtipné narážečce zůstal zcela neobsazený a přesně zamířil do branky Severočechů. O deset minut později se ze skrumáže prosadil Pikl a tím definitivně zlomil odpor domácích.

Po přestávce zvýšil na 3:0 pro hosty mladý záložník Novotný. Třináctý celek druhé ligy potom už jen zmírnil porážku zásluhou Strouhala, který se po rohu přesně trefil z voleje.

Branky: 76. Strouhal - 9. Oravec, 19. Pikl, 70. Novotný. Rozhodčí: Poledník. ŽK: Kostečka (Ch). Diváků: 560.
Žižkov: Kučera - Buryán, Mlejnský (70. Krutý), Sabou, Mikulík (46. Janoušek) - Ščasný, Pikl, Chihuri, Novotný - Oravec (46. Lička), Dirnbach.

Domácí Patrik Gross (Vpravo) v souboji s Tomášem Mazouchem.

Souboj domácího golmana Tomáše Chodury s Jiřím Sabouem.

1. Dynamo České Budějovice 12 7 4 1 23:8 25
2. Fotbal Třinec 12 7 2 3 17:10 23
3. Slezský FC Opava 12 6 4 2 31:18 22
4. FK Pardubice 12 7 0 5 16:9 21
5. 1. FK Příbram 12 6 2 4 19:12 20
6. FK Olympia Praha 12 5 5 2 17:14 20
7. 1.SC Znojmo 12 5 3 4 15:18 18