Příbram - Teplice: Tomáš Vondrášek z Teplic (vlevo) a Zdeněk Šmejkal z Příbrami

Příbram - Teplice: Tomáš Vondrášek z Teplic (vlevo) a Zdeněk Šmejkal z Příbrami | foto: ČTK

V dohrávce jednoznačná záležitost hostů: Příbram - Teplice 0:3

• 14
Fotbalisté Teplic zvítězili v dohrávce 18. ligového kola v Příbrami vysoko 3:0. Hosté zápas jednoznačně ovládli a po brankách Ljevakoviče, Lukáše a Vachouška si připsali třetí výhru z pěti jarních duelů.

Hosté od úvodu potvrzovali, že je začátek jarní sezony zastihl v dobré formě. Na těžkém terénu se lépe pohybovali a také v kombinacích byli úspěšnější než domácí.

Ljevakovič si ve 12. minutě vyměnil balon s Vachouškem, protáhl se skrz nedůraznou příbramskou obranu a pohlednou akci zakončil přesnou přízemní střelou k tyči.

Příbramským v ofenzivě viditelně scházely nápady. Bez nejlepšího ligového kanonýra Huni, kterého před zápasem skolila střevní viróza, se domácí vůbec nedokázali prosadit do šancí.

Minutu před odchodem do kabin se po závaru z rohového kopu dvakrát tlačil do zakončení domácí Kalabiška, ale v obou případech napálil jen teplické zadáky.

I do druhé půle vstoupili mnohem lépe hosté. Dvakrát musel bravurně zasáhnout domácí brankář Hruška, ale v 57. minutě už ale podruhé lovil míč ze sítě po střele Lukáše.

Domácí neměli na zvrat dostatek psychických sil. Naopak Severočeši využívali otevřené obrany a čtvrt hodiny před koncem přidali třetí gól po přesné hlavičce Vachouška.

Teplický trenér Jiří Plíšek byl maximálně spokojený. "Těší mě, že jsme vyhráli a také jakým způsobem k tomu vítězství došlo," řekl.

Jeho protějšek Massimo Morales si posteskl, že mu kvůli zdravotním problémům chybělo několik stabilních hráčů v čele s kanonýrem Danielem Huňou.

"Náš hlavní problém nastal už před zápasem. Žádný tým nemůže hrát jednoduše, když postrádá pět hráčů základní sestavy. Na hřišti jsme měli mužstvo, které mělo věkový průměr 21 let," poznamenal Morales.