FORTUNA:LIGA 2023/2024

V derby nečekaně lehce triumfoval nováček

• 11
Zlín - Vyhecované derby sousedních rivalů mělo k radosti téměř šesti tisíc fanoušků jednoho vládce. Valašský Zlín jasně přehrál Staré Město ze Slovácka. Domácí na vítězství zadělali v úvodu, po brankách Dobeše a Babniče vedli po devatenácti minutách 2:0. Soupeř se o přestávce snažil hru oživit dvojím střídáním, ale třetí gól Vidličky v 57. minutě hosty dorazil definitivně. Zlínský nováček tak svého soupeře předběhl v tabulce a už je osmý.

"Jsme rádi, že jsme vyhráli, bylo to parádní utkání, které viděl skoro plný stadión. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, vyzdvihnout chci ale brankáře Nováka. Soupeře si stále vážím," radoval se z výhry zlínský kouč Vlastislav Mareček.

"Naše mužstvo soupeři k úspěchu výrazně napomohlo. První gól byl vlastní, při druhém, který padl po standardní situaci se dopustili hráči nekoncentrovanosti. Protože domácí hráli v pohodě, neměli jsme příliš moc šancí. Jediným pozitivem je výkon debutanta Kadlece," pronesl staroměstský kouč Radek Rabušic.

Už ve třetí minutě si nerozuměli hostující záložník Malár s brankářem Ondrůškem a Dobeš snadno otevřel skóre.

Hosté hráli v obraně velmi nedůrazně a domácí se lehce dostávali do šancí. Jednu z nich zakončil Babnič střelou nad. Poté o sobě dali vědět i hosté. Slončík ale našel z dálky jen náruč brankáře Nováka, který zaskočil za slovenského reprezentanta Rzeszota.

Skóre se znovu měnilo v 19. minutě. Po Dobešově přímém kopu domácí předvedli signál, na jehož konci stál Babnič, který zvýšil vedení domácích. V dalších minutách se hosté sice snažili, ale vytvořili si pouze jednu šanci.

Ve 25. minutě vypálil z hranice šestnáctky Meduna, ale Novák jeho ránu vyrazil na roh. Neujala se ani žádná další akce Zlína.

Ve druhém poločase převaha domácích pokračovala. Na Dobešův roh si naskočil Švach, gólman Ondrůšek míč ale reflexivně vyrazil. Dobeš byl úspěšnější o chvíli později, když po sprintu
nacentroval do vápna, kde Vidlička z voleje dal třetí gól Zlína.

Galapředstavení domácích pokračovalo i za rozhodnutého stavu. Zlín hrál zejména v obraně velmi pozorně.

Hosté se sice dostával k zakončení, Voříškovi a Malárovi ale Novák jejich pokusy chytil. Když se neujala ani Palinkova střela z přímého kopu, skončilo derby jednoznačnou výhrou Zlína.

ZLÍN - STARÉ MĚSTO 3:0 (2:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 3. R. Dobeš, 19. P. Babnič, 57. V. Vidlička
Góly:
Sestavy: O. Novák - V. Vidlička (84. J. Lukaštík), Z. Kroča, J. Koubský, R. Dobeš - J. Mucha (69. V. Chalupa), J. Švach, E. Lasota (78. D. Hubáček), B. Červenka - P. Babnič, L. Blaha
Sestavy: M. Ondrůšek - P. Němčický, V. Šumulikoski, J. Palinek, M. Abrahám - V. Malár, P. Slončík, T. Polách (46. M. Kadlec), V. Činčala (79. D. Šmahaj) - M. Meduna (46. O. Voříšek), J. Kowalík
Náhradníci: B. Rzeszoto, M. Hlavňovský, P. Zemánek, M. Nehoda
Náhradníci: P. Drobisz, C. Horváth, T. Vajda, O. Voříšek, T. Míca
Žluté karty: 77. P. Babnič
Žluté karty: 68. V. Šumulikoski