Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Brücknerově nominaci není Berger

15 2002
Praha - Bez Patrika Bergra absolvuje fotbalová reprezentace jarní přípravu na kvalifikaci ME 2004, taková je dohoda trenéra Brücknera s liverpoolským záložníkem. "Po sezoně si spolu sedneme, a řekneme si, co dál," prozradil fotbalista, který se chce po zranění kolene nejprve trvale prosadit v klubu. Přípravu tým zahájí turnajem na Kypru, kam Karel Brückner hodlá povolat široký kádr třiadvaceti hráčů.

Reprezentaci ve Středomoří čekají dva zápasy: v úterý 12. února s Maďarskem a o den později buď s vítězem, či s poraženým z dalšího úterního duelu Kypr - Švýcarsko. To bude záležet na výsledku českého mužstva, vítězové prvních utkání totiž hrají finále a poražení o třetí místo.

Nominaci kouč zveřejní 4. února, přičemž bude vycházet z třiapadesátičlenného širšího kádru, který oznámil v minulých dnech. V něm ze známých jmen chybí jenom Berger. "Začátkem ledna jsem s trenérem Brücknerem mluvil telefonicky a probírali jsme mou další účast v reprezentaci," řekl Berger. "Dohodli jsme se, že během jara mě k zápasům národního mužstva zvát nebude."

Důvod Bergrovy jarní absence v národním mužstvu je podle jeho vlastních slov jediný. "Pořád ještě nemám v úplném pořádku koleno," vysvětlil fotbalista, který se kvůli zdravotním problémům objevuje v sestavě Liverpoolu nepravidelně. "Samozřejmě záleží na našem trenérovi, ale hodně taky na tom, co mi momentálně koleno dovolí," dodal Berger, jenž po loňských vleklých potížích pořád ještě dohání i fyzickou kondici.

Třiapadesát jmen na Brücknerově seznamu je podle posledního trenérova vyjádření jen pracovní verzí. "Udělal jsem ho kvůli letošnímu brzkému srazu národního mužstva," vysvětlil kouč. "Během března připravím nový, na němž budou hráči, s nimiž budu počítat celý rok, především pro podzimní kvalifikaci na mistrovství Evropy. Pochopitelně ale ani tento seznam nebude dogmatem. Když se objeví nový fotbalista, jehož výkony budou zcela mimořádné, bude u mě mít dveře otevřené."

Všichni hráči, kteří se octnou na březnovém seznamu, dostanou od fotbalového svazu reprezentační termínovou listinu. "S tímto seznamem, na němž už nebude figurovat tolik hráčů jako na tom prvním, odpadnou takzvané širší nominace. A před zápasy bude vždycky zveřejňován jen užší výběr, obvykle tedy půjde o osmnáct fotbalistů," uzavřel Brückner.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze