Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V brněnském dresu opět zářil útočník Kroupa

14 2003
Poštorná - Kááárel Kroupa!!! Jak dlouho už tato slova skandovaně nezněla stadionem obsypaným brněnskými fanoušky? Naposled snad před dvaceti lety. V sobotu, díky jeho juniorskému nositeli, však slavné jméno zaznělo znovu. Třiadvacetiletý útočník, syn bývalého kanonýra Zbrojovky Brno a v současnosti manažera klubu, nečekaně naskočil do odvety druhého kola poháru Intertoto proti švýcarskému Thunu.Více o Poháru Intertoto najdete zde

Třebaže to pro něj byl první ostrý start, hned se blýskl. V jedenácté minutě dal vedoucí gól a výrazně tak týmu přispěl k poklidné cestě pohárem dál.

"Mám z toho samozřejmě velikou radost. Za brněnské áčko jsem dosud hrál leda přáteláky, tohle byl pro mě největší zápas kariéry," vykládal nadšený Kroupa po utkání.

Kroupa mladší, v záznamech UEFA vedený s datem narození v roce 1950 (kdy přišel na svět jeho otec), však ukázal ještě další kousky ze svého repertoáru: neúnavně se bil o každý míč, projevil schopnost kombinovat po zemi i vzduchem.

V sestavě dostal přednost před Simrem, dalším mladíkem. "Pro Kroupu mluvilo hlavně to, že je lepším hlavičkářem. Svůj úkol splnil beze zbytku a příjemně mě překvapil," komentoval jeho výkon trenér Karel Večeřa.

Kroupa měl tah na branku, obránci se mu nemohli dostat na kobylku. "S výkonem jsem spokojen," řekl.

Byť by raději válčil v soupeřově pokutovém území, musel týmu pomoci jinde. Na pokyn trenéra se zatáhl a poctivě bránil. "Měl jsem být hodně stažený, vpředu měl zůstat jen Pacanda," prozradil Kroupa, jak zněly taktické pokyny.

Nahrává mu, že z Brna možná co nevidět zmizí jiný hrot, Libor Došek. Typově jsou si podobní, oba bijci urostlé postavy. "Pokud Libor odejde, měl bych bojovat o základní sestavu," těší se Kroupa.

Libor Došek dál zvažuje, zda kývnout na nabídku přestupu z Brna do ruského Rostova na Donu. Došek je od soboty v Rusku na návštěvě, v pondělí ho čekají lékařské testy.

Zda se přestup uskuteční, závisí zřejmě už pouze na Doškovi. Pokud se vrátí z Ruska spokojen a podepíše nabízenou smlouvu, transakci nestojí nic v cestě. Vedení klubu souhlasí

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze