Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V brněnské výpravě zářil Herr Kadlec

8 2003
Brno, Thun - Nejzářivější postavou výpravy brněnských fotbalistů ve švýcarském Thunu nebyl v rámci cesty na sobotní zápas Intertoto Cupu žádný z hráčů, ale mezinárodní manažer klubu Miroslav Kadlec. Švýcarští fanoušci si ho pamatují z dob, kdy hrál v německém Kaiserslauternu. "Herr Kadlec, Kaiserslautern, gut!" pokynul náhodný chodec na Kadlece během procházky městem. Kadlece, bývalého vynikajícího obránce, pozornost veřejnosti těšila.

"Ve Švýcarsku se německá bundesliga sleduje snad víc než domácí soutěž, určitě víc než u nás. Švýcaři mají o soutěži velký přehled," vysvětlil si přátelský přístup neznámého chlapíka. Brno v Thunu zvítězilo 3:2 a pro sobotní odvetu získalo dobrou výchozí pozici. Podle Kadlece jsou šance Brna na postup šedesátiprocentní.

"Pokud budeme hrát tak jako v Thunu druhý poločas, tedy ze zajištěné obrany vyrážet do brejků a zakončovat je, pak bychom neměli mít problémy." Thun má prý individuálně schopné hráče, jimž však chybí taktická zdatnost. "Bylo znát, že hráli svoje vůbec první evropské utkání. Mají mladý tým," odpozoroval Kadlec.

Švýcarský fotbal je v jeho očích docela kvalitní. Tamní liga má podobnou strukturu jako ta česká, na čele dvojice silných, za nimiž zeje výkonnostní propast. "Basilej a Grasshopers Curych, to je jako Sparta a Slavia u nás," tvrdí brněnský manažer.

Díky tomu, že v Thunu udržoval oficiální kontakt s klubovými zástupci, měl možnost nahlédnout do zákulisí oddílu. A našel překvapení: Thun prý vůbec s pohárem dopředu nepočítal a účast v něm bere spíš jako obohacení letní přípravy.

"Žádnou velkou vědu z Intertoto Cupu opravdu nedělají." Vidět je to i na webových stránkách sedmého celku švýcarské ligy: zatímco řadové přátelské utkání s FC Baden její autoři zaznamenali pečlivě hned po jeho odehrání, výsledek zápasu s Brnem zde ještě v pondělí nebyl...

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze