V Británii chválí Nistelrooije i Spartu

• 25
Londýn - Fotbalisté pražské Sparty podali podle britského tisku ve středečním utkání Ligy mistrů na hřišti Manchestreru United statečný výkon. Na ostrovech média opěvují nizozemského kanonýra Ruuda van Nistelrooije, jenž dal čtyři branky. "Vše, co umí Wayne Rooney, umí Nistelrooij také. A lépe," napsal The Scotsman.

Britský tisk dnes uspořádal na fotbalových stránkách nizozemskému kanonýrovi
ovace. Byl režisérem vítězství anglického velkoklubu 4:1.

Holandský 'zabiják' prý vyslal svému mladému konkurentovi z útoku varování, že je stále na vrcholu.

The Sun sečetl, že Nistelrooij zaznamenal už svůj šestý hattrick a že dal
za svůj tým v Lize mistrů 35 branek ve 36 zápasech. Jeho celková bilance v dresu Reds činí 119 gólů v 155 startech.

The Independent poněkud umírnil nadšení konstatováním, že Nistelrooijovi jeho střelecké hody prakticky vystrojila obrana Pražanů. Domácí tým podle listu jinak dokázal "nalézat neuvěřitelné možnosti, jak gól nedat".

Paul Scholes se nedokázal trefit z pěti metrů, Cristiano Ronaldo třikrát poslal míč Jaromíru Blažkovi přímo do náruče, třebaže měl čas i prostor umístit jej do sítě.

Podle Scotsmanu byla navzdory Nistelrooijovým trefám nejhezčím gólem zápasu trefa Lukáše Zelenky. Zápas podle skotského deníku na pohled patřil do fotbalového ráje. I Sun pochválil Spartu, že se nepoddala ani za nepříznivého poločasového stavu a následující půli zahájila náporem. Druhá část zápasu pak podle toho byla i díky tomu ještě zajímavější než ta první, míní list.

Independent vyzdvihl, že Pražané na Old Trafford od začátku horečně útočili, plynule si vytvářeli prostor a stříleli skoro od boku, někdy výtečně. "Jejich hlavním zločinem byla naivita," napsal o Spartě výstižně The Times a na adresu nizozemského kanonýra trochu jedovatě poznamenal, že Van Nistelrooij se tentokrát moudře omezil jen na kopání do míče namísto do protihráčů. V anglické lize si totiž odpykává distanc na tři zápasy za faul na Ashleyho Cola.

The Guardian spatřoval největší paradox zápasu v tom, že největší dojem nezanechal ani tak čtyřnásobný střelec jako brankář Roy Carroll. "Sparťanští chytří a vynalézaví útočníci mu působili mnoho problémů a Carroll stejně jako před dvěma týdny v Praze ukázal své umění," vysekl list další skrytou poklonu Spartě.

Také trenér Alex Ferguson v britském tisku přiznal, že ho hosté překvapili svým útokem. Řekl, že po prvních 20 minutách mohlo být skóre 4:4.