Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Anglii žili v omylu, ze Šmicera udělali hlavního kouče Česka

Česká fotbalová generalita: zleva trenér národního mužstva Michal Bílek, svazový předseda Ivan Hašek a reprezentační manažer Vladimír Šmicer | foto: ČTK

11 2009
Fotbalová Anglie žila několik hodin v omylu. "Bývalá liverpoolská hvězda Vladimír Šmicer nahradil ve funkci Ivana Haška, který rezignoval po neúspěšné kvalifikaci," hlásily místní servery.

I renomovaná BBC mylně udělala ze Šmicera kouče národního týmu. Když zprávu vydala, všiml si toho český portál aktualne.cz. Později pak v Anglii informaci opravili.

Šmicer nejdřív v pondělí večer oficiálně ukončil aktivní kariéru. A hned v úterý byl jmenován manažerem české reprezentace.

Funkci manažera na ostrovech chápou jako hlavního trenéra, který rozhoduje například i příchodech a odchodech hráčů, o taktice, o sestavě či během zápasů koučuje. Někdy se nazývá i boss.

Když se v Anglii mluví o kouči, jeho funkce je podobná té, kterou na kontinentě vykonávají asistenti.

"Šmicer byl jmenován manažerem národního týmu Česka, bude pracovat s koučem Michalem Bílkem a už se zúčasní turnaje ve Spojených arabských emirátech," napsala BBC.

"On (Šmicer) je nástupcem Ivana Haška, který rezignoval po neúspěchu v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2010," pokračovala BBC.

A Hašek rezignoval na funkci hlavního trenéra české reprezentace...

Později anglický server zprávu korigoval a opravil: "Šmicer získal funkci u národního týmu Česka, bude pracovat v zákulisí."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze