Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chceme zažít stejnou pohárovou euforii jako s Libercem, přeje si Šilhavý

Trenér Jaroslav Šilhavý tleská fanouškům Jablonce po vítězném derby s Libercem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

28 2015
Fotbalový trenér Jaroslav Šilhavý v předminulé sezoně prožil báječnou jízdu v Evropské lize se Slovanem Liberec a teď bere účast svého Jablonce v Evropě jako sen a velký svátek pro celý klub.

„Všichni se na to těšíme. Uvědomujeme si, že reprezentujeme i celý český fotbal. Všichni v realizačním týmu víme, co start v Evropské lize obnáší a chceme zažít takovou stejnou pohárovou euforii jako s Libercem,“ poznamenal Šilhavý před středečním domácím vstupem do 3. předkola Evropské ligy proti FC Kodaň. Zápas začne na Střelnici v 18 hodin.

„Tehdy jsme také dokázali přejít přes silné favorizované týmy. Snad nám trenérům ty zkušenosti, která jsme nasbírali pomůžou i v Jablonci.“

Jablonec - FC Kodaň

výkop středa 18.00
rozhodčí: Mattias Gestranius - Jan-Peter Aravirta, Mikko Alakare (všichni Fin.).
Předpokládané sestavy, Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Greguš - Masopust, Pospíšil, Crnkič - Wágner.
Kodaň: Andersen - Ankersen, Nilsson, M. Jörgensen, Augustinsson - Kusk, Amartey, Delaney, Verbič - Pourié, N. Jörgensen.

Los vám přisoudil dánský klub FC Kodaň, jak vašeho protivníka hodnotíte?
Kodaň považujeme za velice silného soupeře a zároveň atraktivního pro lidi v Jablonci. Věřím, že jich přijde hodně, že budou slyšet a že nám pomůžou. První ligový zápas v Příbrami, který jsme vyhráli, nám dodal sebevědomí. Přestože má Kodaň velkou sílu hlavně dopředu a má tam velmi dobré hráče, tak věříme ve své síly a o postup se chceme poprat. Doma potřebujeme udělat tak úspěšný výsledek, abychom v Kodani, kde to bude určitě o hodně těžší, mohli na postup dál pomýšlet.

Kodaň jste dokázali v zimě na soustředění v Portugalsku porazit 2:0, změnil se nějak kodaňské tým od té doby?
Kádr Kodaně se změnil minimálně. Jako příklad uvedu reprezentanta Corneliuse, vysokého hrotového hráče, který je zraněný, a místo něho nastupuje Jörgensen, který je úplně stejný útočník. Takže když jeden vypadne, nahradí ho stejně kvalitní hráč. Hra Kodaně je stejná. Klidná rozehrávka, čekání na soupeře, roztáhnout jeho hru a pak kolmicemi nebo po stranách z centrů si to odkrývají a využívají velmi dobrých útočníků, kteří jsou hodně nebezpeční. Informací máme dost, já jsem se byl třeba podívat na odvetu 2. předkola ve velšskémNewtownu.

Jak velkou inspirací je pro vás Plzeň, která v roce 2011 vyřadila Kodaň v Lize mistrů a nastartovala tím svoji úspěšnou éru?
Už hned po losování jsem to říkal, že bychom si přáli, aby to bylo stejné i u nás v Jablonci. Vůbec bychom se nezlobili, kdybychom Plzeň napodobili a byli také úspěšní.

Jak vypadá zdravotní stav vašeho mužstva?
Až na Mingazova jsou všichni hráči k dispozici.Najdete na iDNES.czmobilní verze