Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Útočník se přiznal, že sudího oklamal

12 2000
A m s t e r d a m (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Zařazení útočníka Ronalda de Boera do nizozemské sestavy v průběhu druhé půle nedělního zápasu na EURO 2000 se trenéru Rijkaardovi vyplatilo. Hráč Barcelony se sice proti českým fotbalistům nezapsal do listiny střelců, ale pomohl k záznamu svému bratru Frankovi. V 89. minutě využil těsného kontaktu s českým kapitánem Jiřím Němcem, padl k zemi a na italském rozhodčím Colinovi vyloudil penaltu. Druhé z dvojčat ji vzápětí proměnilo.

"Soupeř mě tahal za dres, takže sudí rozhodl správně," poznamenal Ronald de Boer, ale zároveň se přiznal: "Trochu jsem pádu pomohl."

Nizozemský náhradník v rozhovoru pro iDNES svůj čin obhajoval tím, že rozhodčí Čechům už předtím jednu penaltu odpustil. "Byla ještě zřejmější, než tato. Dostával jsem se do šance a soupeř mě poslal k zemi."

Na otázku, jestli má radost z takového vítězství, odpověděl hádankou: "Jsem velmi zklamán... Ale ne, samozřejmě, že jsem rád. Získali jsme tři body."

Fotbalista, který prvních 56 minut proseděl na lavičce, si všiml, že se hrál zápas dvou rozdílných poločasů: "Výborně jsme začali, o přestávce jsme už mohli vést dva nebo tři nula, ale soupeř měl štěstí a ubránil se. Po přestávce to už bylo horší. Ztratili jsme trpělivost a místo toho, abychom pokračovali ve své hře, jsme začali nakopávat dlouhé míče, o které jsme pak museli bojovat. To byla chyba. Měli jsme držet míč a čekat na šanci," popisoval utkání ofenzivněji orientovaný z dvojice de Boerů.

Bratr Frank využil nabídnuté šance a rozhodl zápas. "Předem jsem si vybral roh branky a šel jsem kopat," uvedl a pochvaloval si, že se na každém tréninku Nizozemců pokutové kopy nacvičují: "Každý hráč musí vždycky kopnout aspoň dva. Já jsem ještě ani jeden nepokazil."

Přesto Nizozemci mluví o velkém štěstí, které je v neděli dovedlo k úspěchu. "Štěstí jsme si už vybrali, teď musíme začít hrát fotbal," řekl Frank de Boer, zatímco další děkovali nadpřirozeným silám: "Byl to malý zázrak," prohlašoval Clarence Seedorf a přisadil si i trenér Frank Rijkaard: "Na naší brankové čáře snad seděl anděl strážný."

Autor:


Nejčtenější

poradna-zdraveho-obuti
poradna-zdraveho-obuti

Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

Najdete na iDNES.czmobilní verze