Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Utkání s Kanadou televize nevysílají

10 2003
Praha - Poslední domácí utkání české fotbalové reprezentace, které se koná v sobotu v Teplicích, nebude v přímém přenosu vysílat žádná domácí televizní stanice. Na přípravný zápas si výběr trenéra Brücknera pozval celek Kanady.

Zdálo se být pravděpodobné, že utkání bude vysílat televize Nova, která vlastní práva na domácí utkání národního týmu.

"Zápas bychom vysílali, pokud by se hrál v pátek večer. Jenže se bude hrát v sobotu, a tak jsme se rozhodli, že si ze dvou zápasů národních týmů vybereme rozhodující duel jednadvacítky, který se hraje 19. listopadu v Ostravě," vysvětlil ČTK vedoucí sportovní redakce Novy Václav Tittelbach.

Dodal, že formou sublicence byl teplický zápas poskytnut televizi Prima. Na Primě tvrdí, že na zařazení přenosu do programu už bylo málo času.

"Nabídku na vysílání jsme obdrželi až v době, kdy byly týdenní vysílací plány na toto období již vygenerovány a odeslány. Vzhledem k tomu, že bychom museli dělat červenou změnu ve vysílání a vzhledem k malé atraktivnosti soupeře jsme se rozhodli tento zápas nevysílat," vylíčila ČTK mluvčí Primy Jana Malíková, že změna by byla příliš velký zásahem do plánovaného programu.

Tato situace se nezamlouvá fotbalovému svazu a jeho zástupci věří, že ještě dojde k dohodě. "Stále existuje určitá naděje, že by se zápas vysílal. Ostatně při televizních přenosech fotbalových zápasů se leckdy stává, že k dohodě dojde na poslední chvíli," uvedl generální sekretář svazu Petr Fousek, kterému by bylo líto, pokud by utkání nemohli sledovat fanoušci v celé republice.

Určitě se však na českých obrazovkách objeví barážový zápas o účast na evropském šampionátu mezi Skotskem a Nizozemskem. Ten nabídne v přímém přenosu stanice Galaxie-sport, vysílající přes satelit a prostřednictvím kabelové televize.

Nizozemci na Čechy v kvalifikaci sice nestačili, ale jejich umění český fanoušek uvidí. Na další domácí zápas fotbalové reprezentace si fanoušci počkají nejméně do dubna.

Přípravná utkání v únoru i březnu totiž chce vedení týmu kvůli nepříznivým limatickým podmínkám odehrát na půdě soupeře.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze