23 2013
Fotbalisté Litvínova deklasovali v zápase 11. kola přeboru Ústeckého kraje Modlany vysoko 5:0 i díky čtyřem gólům za třináct minut z druhého poločasu. První branka ale padla už v první půli, když se napodruhé prosadil prudkou střelou Havlík. Pomohla mu k tomu i nešťastná srážka dvou protihráčů. Podívejte se na video.

Hrála se 22. minuta utkání a čtyřiadvacetiletý záložník Havlík dostal do běhu ideální skákavou přihrávku. Obešel jednoho z modlanských protihráčů a postupoval na hostujícího gólmana ze strany.

Vypálil poprvé. Tentokrát brankář míč vyboxoval, ale ne do bezpečí. Jen před sebe, kde už chtěl hlavičkovat Havlíkův spoluhráč. Proti němu ale vystartovali tři hráči Modlan. Dva z nich se nakonec ve vzduchu srazili, spadli na zem, až se balón dostal zase zpátky k Havlíkovi.

Ten si míč ztlumil a připravil na střelu, jež byla prudší a přesnější. Modlanský gólman se sice balónu dotkl, ale nakonec Havlíkův pokus skončil v síti u levé tyče. Litvínov vedl 1:0.

Další góly domácí přidali až v druhém poločase, a to ve třináctiminutovém úseku.

V 61. a 63. minutě se prosadil Zigmund, poprvé nohou usměrnil centr po volném přímém kopu a podruhé pálil do prázdné branky. Za pět minut už měl Litvínov čtyřbrankový náskok zásluhou Koudelky, jenž prudkou střelou pod břevno zužitkoval rohový kop.

A poslední gól zápasu padl v 74. minutě, když Polák po vyšachování hostující obrany střílel zblízka.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Litvínov se tak díky čtvrté výhře v sezoně dostal na deváté místo ústeckého přeboru, zatímco Modlany zůstávají předposlední. Tabulku vede Bílina s dvoubodovým náskokem na Krupku, Blšany a Litoměřice.

Bývalý prvoligový klub Blšany ve víkendovém utkání porazil poslední Březno vysoko 6:1. "V základní sestavě musel nastoupit i trenér Josef Němec, protože postrádal hned tři klíčové hráče. V zadních řadách chyběli Jelínek s Krejčíkem a v záloze zraněný Farář. Do sestavy se pak vrátil uzdravený Siegl ml," informuje klubový web.

Výsledky 11. kola: Louny - Neštěmice 1:2, Hor. Jiřetín - Modrá 3:2, Proboštov - Milešov 2:2, na pen. 2:1, Děčín - Kadaň 0:3, Litvínov - Modlany 5:0, Bílina - Vilémov 1:1, na pen. 3:1, Litoměřice - Krupka 1:1, na pen. 3:2, Březno - Blšany 1:6.

1. FK Bílina 11 6 4 1 21:6 26
2. TJ Krupka 11 7 3 1 32:14 24
3. FK Chmel Blšany 11 8 0 3 34:17 24
4. FK Litoměřice 11 6 4 1 21:10 24
5. TJ Proboštov 11 5 4 2 26:17 23
6. SK Stap-Tratec Vilémov 11 6 3 2 33:17 22
7. Jiskra Modrá 11 5 3 3 19:14 20
8. Sokol Horní Jiřetín 11 3 3 5 20:32 15