Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Upřímná zpověď: Nezahráli jsme dobře, přiznal Sionko

Slovinsko - Česko: Cesar (dole) a Sionko | foto: Radek PetrášekČTK

29 2009
Maribor (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Byla to hodně upřímná zpověď. Po kvalifikačním utkání ve Slovinsku zřejmě nejupřímnější ze všech českých fotbalistů. Záložník Libor Sionko se vyjadřoval kriticky.

"Kdybychom podali optimální výkon, tak se tady dalo vyhrát. Dneska jsme zůstali za očekáváním," prohlásil Sionko zastřeným hlasem.

Blížila se sobotní půlnoc, Sionko po utkání v Mariboru stál před stadionem a z jeho slov bylo cítit, jak je zklamaný.

Zklamaní po bezbrankové remíza a nudné hře byli i čeští fanoušci, kteří opodál nastupovali do autobusů, které je pak vezli domů. "Nula nula beru jako ztrátu," prohlásil Sionko.

Zatímco kouč Petr Rada na remíze neviděl nic špatného, Sionka stejně jako fanoušky rozhodně netěšila.

"Ani my, ani Slovinci si nezasloužili vyhrát. Ani jeden tým se nedostal do pořádné šance. My trefili tyč a to bylo všechno," řekl Sionko. "Hrálo se jen od vápna k vápnu, ale to, co dělá fotbal fotbalem, chybělo. Střely, šance, hra před brankou..."

Češi i Slovinci vyhlíželi zbaběle. Alibistické přihrávky do stran a dozadu, dlouhé nákopy. Toho bylo k vidění hodně, ale kolmic, kliček a vzrušujících okamžiků se vyprodaný stadion nedočkal.

"Oba týmy dobře bránily, dávaly si pozor, aby neinkasovaly. Proto moc šancí nebylo. Ale pokud bychom podali kvalitnější výkon, tak bychom si příležitosti vypracovali," uznal Sionko.

Češi hráli opatrně, jakoby si nevěřili. "Je rozdíl, když máte míč na noze, nebo letí vzduchem. To je prostě na rozbor celého utkání. A to já teď nechci hodnotit," prohlásil Sionko. "Nezahráli jsme dobře jako tým. Víme, že jsme schopní podávat lepší výkony."

Respekt, který si český tým získal před pěti lety na mistrovství Evropy v Portugalsku, u soupeře podobnými zápasy a výkony ztrácí. "O tom se mluví pořád, že jsme tu měli výjimečnou generaci. Ono udržet se ve špičce je hodně těžké. Ale taky je možné, že na český fotbal přišel útlum. Na druhou stranu si myslím, že pořád dokážeme odehrát dobré zápasy a proti týmům jako jsou Slovinci zvítězit."

Za tři dny české reprezentanty čeká prestižní souboj proti Slovensku. Remíza v Mariboru je dostala do složité situace: ve středu na Letné si nemohou další ztrátu dovolit, pokud chtějí v tabulce 3. kvalifikační skupiny zůstat mezi nejlepšími.

"Samozřejmě, že jsme se dostali pod tlak. Ale v minulosti už jsme v takové situaci byli. Jsme schopni to zvládnout, ale musíme podat lepší výkon než tady v Mariboru," dodal Sionko.Najdete na iDNES.czmobilní verze