Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Euro vyhraje Francie, tvrdí banka. A radí: sázejte na český tým

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický v akci, ilustrační foto | foto:  Michal Šula, MAFRA

8 2016
Italská banka UniCredit předpověděla, že mistrovství Evropy ve Francii ovládnou domácí fotbalisté. Ve finále podle ní porazí Anglii. Sázkařům radí, aby sázeli na Anglii, Rusko a Českou republiku, jejichž kurzy jsou u sázkových kanceláří velmi podhodnocené. Naopak nedoporučuje sázet na Belgii a Chorvatsko, kde jsou naopak příliš nadhodnocené.

Autor zprávy Tobias Rühl vychází ze složitého matematického vzorce a podrobné dvacetistránkové analýzy. Podle něho má Francie všechny trumfy - všechny „proměnné“ hrají v její prospěch.

Rühl vzal v potaz například výhodu domácího prostředí, dlouholeté členství ve FIFA, počet bodů získaných na minulém Euru a také účast v semifinále mistrovství Evropy hráčů do 17 a 19 let. V posledních osmi letech v nich byla Francie sedmkrát.

Výsledek výpočtů je podle něj jasný. „Je to Francie, kdo letos vyhraje Euro. Anglie skončí na druhém místě, což bude její nejlepší výkon v mezinárodní soutěži od roku 1966,“ uvedl Rühl. Zbývajícími dvěma semifinalisty budou podle něho Španělsko a Německo.

Německý expert italské banky také předpověděl čtvrtfinálové souboje, a sice Švýcarsko - Španělsko, Anglie - Portugalsko, Itálie - Německo a Francie - Rusko.

„Samozřejmě, že žádný model (ani člověk) není dokonalý,“ dodal Rühl dodal, že výsledek souboje Itálie a Německa bude „velmi těsný“ a že Španělsko stojí „v těsném závěsu za Anglií“.

Připomněl, že sázkové kanceláře očekávají spíše vítězství Německa, které je úřadujícím mistrem světa.

Goldman Sachs: Češi na Euru dvakrát remizují

Se svou analýzou evropského šampionátu přišla i americká investiční banka Goldman Sachs, která úspěšně předpověděla tři ze čtyř semifinalistů posledního mistrovství světa. Podobně jako banka UniCredit došla k závěru, že šampionát vyhraje domácí Francie.

Banka Goldman Sachs použila pro výpočet systém, který využívá pro analýzu dat ze světové ekonomiky a finančních trhů. Při mistrovství světa před čtyřmi roky správně odhadla, že do semifinále postoupí Brazílie, Argentina a Německo. Spletla se jen u Španělska, místo kterého se mezi nejlepší čtveřici probojovalo Nizozemsko. V roce 2012 předpověděla, že Británie na olympijských hrách v Londýně získá 65 medailí z toho 30 zlatých. Skutečnost se lišila pouze o jednu medaili.

Českému týmu přisuzuje Goldman Sachs sedmé nejhorší hodnocení ze všech účastníků podle systému Elo, který se využívá hlavně v šachu. Na postup ze skupiny jim sice dává šanci 61,8 procenta, ale domnívá se, že česká skupina D bude jedna ze dvou, ze které postoupí jen dva celky. A to Španělsko a Chorvatsko. Předpověď banky říká, že Češi prohrají se Španělskem 1:2 a následně uhrají dvě remízy 1:1 s Chorvaty a Turky.

Předpověď banky Goldman Sachs

Osmifinále: Švýcarsko - Ukrajina, Španělsko - Maďarsko, Anglie - Rumunsko, Portugalsko - Itálie, Německo - Slovensko, Belgie - Chorvatsko, Francie - Polsko, Rusko - Rakousko.

Čtvrtfinále: Ukrajina - Španělsko, Anglie - Portugalsko, Německo - Belgie, Francie - Rusko.

Semifinále: Španělsko - Anglie, Německo - Francie.

Finále: Španělsko - Francie.

Vítěz: Francie.

Šance českých fotbalistů: 61,8 procenta na postup ze skupiny, 28,8 procenta na postup do čtvrtfinále, 12,7 procenta na postup do semifinále, 5,1 procenta na postup do na finále, 1,7 procenta na celkové vítězství.

Český tým poslední přípravný zápas před eurem prohrál. Trenér Pavel Vrba přiznal, že v sestavě má ještě nějaké otazníky:

Autoři: ,


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze