Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Uhrin: Doma jim to ještě znepříjemníme

10 2006
Istanbul - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Když boleslavský trenér Dušan Uhrin stanul půldruhé hodiny po prohře s fotbalisty Galatasaray v hloučku českých novinářů, úvodem improvizované tiskové konference připomněl pátý inkasovaný gól. "To se nemělo stát. Prohrát jen čtyři dva, to by byla opravdu velká šance pro domácí odvetu," poznamenal zasmušile.

Podle něj se v utkání ukázala především soupeřova větší mezinárodní protřelost.

"Podívejte, Galatasaray má na kontinentu zvučné jméno, hraje evropské poháry pravidelně takových dvacet let, takže to se asi projevit muselo. Přestože jsme se soupeře nebáli," hodnotil Uhrin první soutěžní porážku od 30. dubna, kde jeho mužstvo prohrálo ligový zápas v Brně.

Snad právě pro tento rozdíl ve zkušenosti nezačali hráči Mladé Boleslavi první zápas 3. předkola Ligy mistrů tak, jak si sami představovali.

"Ten začátek a vlastně pak i celá první půle byla z naší strany zbytečně opatrná, zakřiknutá a nervózní. Chybovali jsem hlavně po stranách, přičemž jsme dobře věděli, že hlavně odtud hrozí největší nebezpečí," pokračoval Uhrin s dodatkem, že někteří hráči neplnili to, na čem se při taktické přípravě domluvili.

"Tyhle nedostatky si ale rozebereme mezi sebou, samozřejmě, že jmenovat nikoho nebudu. A taky si zápas musím v klidu prohlédnout na videu."

Boleslavské chyby ale nepřišly jenom po stranách, chaos leckdy zavládl nejen ve čtyřčlenné obraně, ale v celé defenzivní fázi.

"Těch chyb tam bylo opravdu moc, třeba už v tom začátku, kdy se Ilič dostal do úniku a po jehož střetu s brankářem Kučerou jsem dostali gól z penalty. Když vám takhle uteče začátek, to se pak s tak silným soupeřem hraje hodně těžko," hodnotil dále Uhrin.

V podobném stylu, jako když turecký soupeř zaskočil Uhrinův tým v začátku zápasu, proběhly úvodní minuty po přestávce. Záhy přišel gól na 3:0 pro Galatasaray.

"Těch chyb tam bylo opravdu příliš. Těžko říct, proč se to stalo, nejspíš to taky bylo kvalitním soupeřem, který těch chyb dokázal dokonale využít," mínil Uhrin.

Přesto si boleslavský trenér nemyslí, že jeho mužstvo úplně propadlo.

"I když se skóre vyvíjelo v náš neprospěch, snažili jsme se hrát pořád aktivně. Gól na soupeřově hřišti je za každého stavu obrovsky cenný. Šance jsme si vytvořili už před těmi dvěma góly v závěru, jenže jsme je promarnili. Těch příležitostí mělo Galatasaray možná deset, ale my šest. Takže to bylo i o proměňování brankových šancí," pokračoval Uhrin.

Dvě vzpomínané branky, jimiž v poslední desetiminutovce Brezinský s Kuličem snížili na 4:2 pro domácí, měly na turecké mužstvo zdrcující účinek. Najednou začalo bránit, také často chybovalo, hrálo se vlastně neustále na domácí polovině.

"Toho jsme měli využít. Když už ne ke vstřelení třetího gólu, tak každopádně k udržení nadějného skóre pro odvetu. Jenže zase chyba v defenzivě a naše akcie výrazně klesly," zlobil se Uhrin.

Přesto trenér středočeského mužstva zbraně neskládá.

"Samozřejmě, že odvetu nebalíme. Já věřím, že šance na postup pořád ještě máme, i když dost malé. Řekl bych, že tak dvacetiprocentní. Ještě jim to ale znepříjemníme," uzavřel.Najdete na iDNES.czmobilní verze