Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jaké náhrady vyplácí UEFA za Euro? Sedm tisíc eur na fotbalistu a den

RADOST A ZKLAMÁNÍ. Zatímco Španělé (zleva) Alonso, Xavi a Torres se radují z gólu, Italové Balotelli (vpředu) a Abate smutní. Finále se jim vůbec nepovedlo. | foto: Reuters

2 2016
Jak fotbalové federace kompenzují klubům účast jejich hráčů na vrcholných akcích? UEFA vyplácí náhrady za start jejich hráčů na mistrovství světa či Evropy od roku 2008. Mocní zaměstnavatelé si tenhle postup vymohli za to, že hráči místo regenerace po dlouhé klubové sezoně musí v krátkém časovém úseku odehrát další důležité duely na reprezentační úrovni.

Nezřídka se totiž stane, že se fotbalisté vrací z vrcholné akce národního týmu do mateřského klubu, který ho platí, se zdravotními problémy a zraněními.

Finanční kompenzace se postupně zvyšovaly až na současných 7 000 eur na jednoho hráče za každý den strávený na evropském šampionátu ve Francii. Kromě toho UEFA finančně pokryje i čtrnáctidenní přípravné období před startem turnaje.

Na samotném Euru stráví každý tým minimálně deset dnů, záleží na výsledcích a případném postupu do vyřazovací fáze francouzského šampionátu.

Jen pro srovnání - na minulém Euru v Polsku a Ukrajině, kde však byla denní odměna na každého fotbalistu ještě nižší - vydělal nejvíce německý mistr Bayern Mnichov. Celkem 3,1 milionu eur.Najdete na iDNES.czmobilní verze