Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Poslední Uruguay a účastníci MS jsou kompletní. Kdo všechno postoupil?

PORTUGALSKÁ KOPA RADOSTI. Cristiano Ronaldo a spol. už vědí, že teď jim mistrovství světa už neunikne. | foto: AP

21 2013
Nad ránem 21. listopadu se uzavřel seznam účastníků fotbalového mistrovství světa 2014. Jako poslední postoupila Uruguay, která v domácí odvetě mezikontinentální baráže remizovala s Jordánskem 0:0. První zápas vyhrála venku 5:0. Podívejte, kdo všechno už na šampionát do Brazílie postoupil.

Prvním týmem byla pořadatelské Brazílie. Nejvíc mužstev dodá Evropa - třináct. Opět mezi nimi chybí Česko, které podruhé za sebou ze světové kvalifikace nepostoupilo ani do baráže.

Afrika dodá pět týmů, stejný počet (včetně Uruguaye) postupuje i z jihoamerické zóny. Asie, Severní a Střední Amerika posílají na šampionát po čtyřech zemích. Z Asie jde i Austrálie, která se po MS 2006 přihlásila do asijské kvalifikace, aby nemusela hrát mezikontinentální baráž s týmem z Jižní Ameriky.

Los skupin mistrovství světa se uskuteční v pátek 6. prosince od 17.00 v turistické pobřežní oblasti v brazilském státě Bahía nedaleko města Salvador.

Kdo všechno bude v osudí?

Pořadatel: Brazílie

Afrika: Alžířsko, Pobřeží slonoviny, Nigérie, Kamerun, Ghana

Asia: Japonsko, Irán, Jižní Korea, Austrálie

Evropa: Anglie, Belgie, Bosna a Hercegovina, Francie, Chorvatsko, Itálie, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Rusko, Řecko, Švýcarsko, Španělsko.

Severní a Střední Amerika: Honduras, Kostarika, Mexiko, Spojené státy americké

Jižní Amerika: Argentina, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Uruguay.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze