Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U francouzských novinářů Lemerre prohrává

16 2000
P a ř í ž - Žádné sympatie nevzbudil v pařížském tisku trenér národního fotbalového týmu Roger Lemerre svými čtvrtečními výroky na adresu francouzských novinářů, které obvinil ze zkreslování, nepřesností, nepodložených náznaků, směšování nesouvisejících věcí "ne-li z úplných výmyslů". Ani ne měsíc poté, co byl potvrzen ve funkci trenéra až do roku 2002, se Lemerre rozhodl hrát sám, napsal sportovní deník L'Équipe v článku nazvaném "Podivný Lemerrův zápas".

Sdružení francouzských novinářů také podalo oficiální protest proti "urážlivým výrokům trenéra národního mužstva" a připomnělo, že nic v obsahu článků nedává záminku k takovému napětí mezi koučem a tiskem. L'Équipe rovněž připomněl, že předseda Francouzské fotbalové federace Claude Simonet se snaží již několik dní přemluvit Lemerra, aby situaci s novináři normalizoval.

Žádné servítky si nebere France-Soir, podle něhož si Lemerre vylévá vztek na celé profesi jen proto, že si novináři dovolili bojkotovat jedno z jeho "brilantních vystoupení" v odvetě za rozmary několika hvězd francouzského týmu. Celou aféru začal francouzský kapitán Didier Deschamps, který se odmítl v sobotu zúčastnit předem domluvené tiskové konference. Novináři pak nepřišli na brífink Rogera Lemerra, který od té doby odmítá s novináři komunikovat, pokud mu to nenařizují regule UEFA jako před dnešním utkání s českým týmem.

Zvláštní člověk, tenhle Roger, posteskl si France-Soir, jestli-pak ví, že francouzští novináři jako celek nemají ve zvyku hned vytahovat nejtěžší zbraně - na rozdíl od italských a německých kolegů. Lemerre je tedy pobouřen, zraněn prostředím, jež si nezasluhuje jeho velikost a jeho profesionalismus, dodal ironicky deník, podle kterého se Lemerre považuje za někoho, kým ještě není.

V podobně lehkém tónu napsal list Le Monde, že když Lemerre před svým bojkotem ještě mluvil, tak mu nebylo vždy úplně rozumět, protože uměl destilovat ty nejčistší fráze. Ale aspoň bylo co nasypat do mediálního mlýna, dodal Le Monde. Lemerre je díky svému často nic neříkajícímu projevu již dlouho oblíbeným terčem francouzských televizních gumáků, stejně jako příčina celé aféry Didier Deschamps.

Ten se údajně urazil kvůli tvrzení některých článků, že již nestačí na svého konkurenta v týmu Patrika Vieiru a že se snaží Lemerrovi mluvit do sestavy. Spory s novináři měl i Lemerrův předchůdce Aimé Jacquet, který po vítězství na mistrovství světa vrátil i s úroky deníku L'Équipe pochyby, které projevoval kolem jeho způsobu vedení týmu. Přestože vedení L'Équipe tehdy přiznalo, že se v něm mýlilo, Jacquet stále opakoval, že novináři L'Équipe mají "monopol na imbecilitu", jsou to darebáci a že jim to nikdy nezapomene.

Autor:


Fortuna liga 2018-19 s novým hracím modelem

Fobalová liga se hraje podle nového formátu s nadstavbovou částí. Po 30 kolech se týmy rozdělí na tři skupiny. První o titul o šesti týmech, druhá o možnost postupu do Evropské ligy o čtyřech mužstvech (bude se hrát pohárovým způsobem) a třetí o udržení opět o šesti družstvech. Titul obhajuje Plzeň, nováčky jsou Opava a Příbram.

Guélor Kanga, Alexandru Baluta, Martin Nešpor, Peter OlayinkaAlexandru ChipciuMichael Krmenčík, Nicolae Stanciu, Jan Matoušek, Jaroslav Svozil

Nejčtenější

Bývalý hráč se rozpovídal o výplatách. A na Dynamo přišli kontroloři

Slávista Jan Sýkora (vlevo) a Mykyta Burda z Dynama Kyjev v utkání 3. předkola...

Kyjev (Od našeho zpravodaje) Přípravy kyjevského Dynama na odvetný zápas o Ligu mistrů se Slavií narušila návštěva finančních...

V Kyjevě musejí dát gól. Slávisté ale odletěli bez útočníka Olayinky

Peter Olayinka  se raduje ze svého prvního gólu v dresu Slavie...

VIDEO Bez zraněného Petera Olayinky, nejdražší posily v historii klubu, odcestovali fotbalisté Slavie do...Kauza plzeňského gólu. Proč ho videorozhodčí nechal uznat

Michael Krmenčík z Plzně vykouzlil na tváři úlevnou grimasu, z dorážky překonal...

VIDEO V případu uznaného gólu plzeňských fotbalistů, kterému předcházel těsný ofsajd, se objevily...

Ronaldovi stačilo na gól za Juventus sedm minut, pak zařídil ještě dva

Cristiano Ronaldo si akrobaticky zpracovává míč v prvním zápase za Juventus.

Poprvé nastoupil v zápase v černobílém dresu. A pak Cristiano Ronaldovi stačilo jen sedm minut, aby...

Událost po 75 letech. Tři ligové týmy vyhrály první čtyři zápasy

Spartan Guélor Kanga (vlevo) v souboji s teplickým Jakubem Horou.

VIDEO Sparta dvanáct bodů, Slavia i Plzeň také. Fotbalová liga prožívá historickou událost, pětasedmdesát...

Další z rubriky

Lemerre byl správným vojevůdcem


R o t t e r d a m Triumf francouzských fotbalistů na mistrovství Evropy byl vítězstvím útočného fotbalu a nezměrné...

Šampionem je nejvyrovnanější tým


P r a h a Výjimečná sehranost, málokdy vídaná vyrovnanost všech řad, psychická odolnost a obrovské sebevědomí...

Italové pasováni na Rytíře republiky


Ř í m Italský tisk proklíná smůlu, která si sedla na fotbalisty, jež přišli o zlaté medaile na evropském...

Známe odpovědi na 6 nejčastějších otázek o mateřské a rodičovské
Známe odpovědi na 6 nejčastějších otázek o mateřské a rodičovské

Jaký je vlastně rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou, za jakých podmínek vám na ně vzniká nárok a kolik peněz měsíčně dostanete? Kompletní přehled jsme pro vás připravili s Petrem Novákem z Právní poradny pro odškodnění a náhradu škody.Najdete na iDNES.cz