Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Týmy v baráži o EURO nebudou nasazeny

17 2003
Bratislava - Výkonný výbor UEFA na svám bratislavském zasedání rozhodl, že při losu baráže o fotbalové Euro 2004 v Portugalsku nebudou týmy nasazeny. Všechna mužstva, která ve svých skupinách skončí na druhých místech, budou tažena z jediného koše. Losování barážových dvojic proběhne 13. října ve Frankfurtu nad Mohanem.

Soupeři tak budou známi dva dny po skončení základních kvalifikačních bojů ve skupinách. "Výkonný výbor se na tom shodl jednomyslně. Považuje to za nejjednodušší a nejférovější způsob rozdělení do dvojic," uvedl na webové stránce UEFA ředitel oddělení komunikace Mike Lee.

Pro barážová utkání a jejich odvety byly vyhrazeny termíny 15., 16. listopadu a 18., 19. listopadu. Českého týmu se už tato fáze kvalifikace s určitostí týkat nebude, protože po vítězství nad Nizozemskem v minulém týdnu si svěřenci Karla Brücknera zajistili přímý postup do finálového turnaje.

Pětice vítězů barážové části kvalifikace doplní pole účastníků na 16. Přímo na turnaj postoupí vítězové deseti základních skupin a automaticky budou hrát o medaile Portugalci.

V současnosti jsou už jistými vítězi skupin vedle České republiky také obhájci titulu Francouzi, Bulhaři a Švédové. V losovacím koši pro baráž už s určitostí budou Nizozemci a Slovinci. 

Frankfurt byl vybrán za dějiště losování kvůli termínové kolizi. Ve švýcarském sídle UEFA Nyonu se ve stejné době koná veletrh telekomunikace.

Při rozhodování o losovací proceduře se diskutovalo hned o několika možnostech, jak rozdělit deset kandidátů do dvojic. Uvažovalo se mimo jiné o založení tabulky, do níž by se týmům započítaly výsledky zápasů se třemi nejlepšími týmy v kvalifikačních skupinách. Možností bylo i nasazení pětice nejsilnějších týmů, ke kterým by ostatní byly volně přilosovány.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze