Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tým beznaděje, píše polský tisk o svých fotbalistech

Česko - Polsko: záložník Tomáš Rosický (na zemi) v tvrdém souboji | foto: Michal Šula, MF DNES

12 2009
Polský tisk po kvalifikačním utkání v Praze tvrdě odsuzuje tamní fotbalovou reprezentaci. Nazývá ji Týmem beznaděje a duel označuje za pohřeb polského fotbalu.

Čeští fotbalisté sice porazili reprezentaci severních sousedů 2:0, ale k postupu do baráže o mistrovství světa jim to stačit zřejmě nebude. Poláci už veškeré šance ztratili.

"Za tím, co předvedla v Praze naše národní družina, by bylo nejlepší spustit oponu mlčení," míní Przegland Sportowy.

Zápas byl podle deníku z pohledu polských fanoušků velmi slabou podívanou. "Potíž byla v tom, že to byl poslední zápas, v kterém o něco šlo. Nyní už nás až do Eura 2012 (hraje se v Polsku a na Ukrajině) čekají jen přátelská utkání," dodává list.

"Reprezentace beznaděje," tak hodnotí tým nového trenéra Stefana Majewského list Gazeta Wyborcza. "Mezi těmi, kteří v sobotu nastoupili k utkání, pouze Blaszczykowski, Gancarczyk, Obraniak a nový kapitán Mariusz Lewandowski hráli také před měsícem v základní sestavě v ostudném zápasu proti Slovinsku, který zbavil iluzí i poslední optimisty. Po prohře 0:3 se Slovinskem nám mohl dát naději na postup na mistrovství světa snad jen zázrak," píše list.

Výsledky

rovnou na mobil

Jak dopadnou rozhodující zápasy kvalifikace MS, se dozvíte hned po jejich skončení. Objednejte si SMS servis iDNES.cz.

Na samotný zázrak prý ale nikdo nespoléhal. "Proto se v mužstvu změnilo úplně vše - od trenéra přes herní koncepci a taktiku útočníků. Zápas v Praze měl podpořit naděje a v případě dobrého výsledku sejmout z nového trenéra nálepku 'dočasný'. Nesňal," dodává Gazeta Wyborcza.

"Zázrak se nekonal. Ostatně, proč by se měl objevit? Ti, kteří věřili, že Polsko v Praze porazí Českou republiku a prodlouží tak sen o postupu na mistrovství v Jihoafrické republice, dospěli k bolestnému poznání, že ze dne na den nelze stvořit tým. Nestačí pár vylepšení v sestavě a změna taktiky, když je někdo prostě slabý," míní list Fakt.

"Žalostná hra bílo-červených v Praze dokonale odráží to, co se děje s polským fotbalem už několik měsíců," poznamenává deník.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze