Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Týdeník Gól protestuje u France Footballu

5 2006
Praha - Český fotbalový a hokejový týdeník Gól poslal písemnou stížnost francouzskému odbornému časopisu France Football, který je každoročně pořadatelem a vyhlašovatelem ankety Zlatý míč, z níž jako vítěz vychází nejlepší fotbalista Evropy. Gól protestuje, že mezi padesáti nominovanými hráči nebyl z Česka ani jeden.

Časopis, který v prestižní anketě zastupuje Česko, se pozastavuje především nad absencí brankáře Petra Čecha.

"Nechceme srovnávat nesrovnatelné, proto se jen pozastavujeme nad tím, proč byl vybrán do padesátky nominovaných francouzský brankář Gregory Coupet a ne Petr Čech," píše se v dopise.

"Zatímco Čech se představil na mistrovství světa v Německu a podával vynikající výkony, Coupet na šampionátu neodehrál ani minutu. Má sice velký podíl na mistrovském titulu Olympique Lyon ve Francii, náš reprezentant se však podílel na titulu Chelsea, která vyhrála Premier League," uvedl Gól.

Český hlasující prý nikdy neupřednostňoval české fotbalisty na úkor jiných.

"Vždy jsme se snažili hlasovat objektivně. V roce 2003, kdy zvítězil Pavel Nedvěd, jsme se interně ptali, zda není nevhodné, abychom dali krajana na první místo. Ale fakt, že letos dostal přednost Coupet před Čechem, nás k tomuto protestu přinutil," napsali v dopise redaktoři Gólu.

Letošní ročník ankety Zlatý míč vyhrál italský fotbalista Fabio Cannavaro.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze