Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj v Emirátech? Tak špatně na tom český fotbal není, shodují se experti

Z utkání Česko - Ázerbájdžán 0:2 | foto: iDNES.cz

19 2009
Bylo tristní vystoupení reprezentačního mužstva na turnaji v Emirátech zprávou o současném stavu českého fotbalu? Nebylo! Říkají to internacionálové, kteří iDNES.cz odpovídali na tři otázky.

1. Čím vás čeští fotbalisté na turnaji zklamali nejvíc?

2. Máte nějaké výhrady ke kouči Michalu Bílkovi?

3. Byla vystoupení mužstva obrazem současného stavu českého fotbalu?

RADEK DRULÁK (reprezentoval 19x)

1. Naši hráči mě zklamali předvedenou hrou. Takovým stylem se o reprezentační dres nebojuje. A jaký styl to vlastně byl? Žádný, bylo to jakési zmatené hemžení bez náznaku fotbalovosti.

2. Trenér přece mužstvo musí nějakým způsobem koučovat, tím spíš, když mu to nejde. Jenže Bílek svůj tým nechal bez povšimnutí, jen se podivně usmíval a na tu holomajznu takřka nereagoval.

3. Tohle obraz současného stavu českého fotbalu přece být nemohl. Byla to ostuda týmu, který se v Emirátech představil, a samozřejmě i trenéra Bílka, který ty hráče vybral. Každopádně by bývalo bylo moudřejší a prozíravější, kdyby naše mužstvo hrálo pod hlavičkou ligového výběru.

JAN FIALA (58x)

1. Je až neuvěřitelné, že naše mužstvo si vlastně nevypracovalo žádnou kloudnou šanci. A dalším zklamáním pro mě bylo, že drtivá většina z našich hráčů, kteří se v Emirátech představili, na reprezentaci jednoduše nemají.

2. K Bílkovi zatím výhrady mít nemůžu. Pro tenhle test nominoval hráče, kterým věřil, ale oni propadli. Takže s eventuální kritikou trenéra bych se neukvapoval.

3. Byl to obraz naší ligy i obraz jednotlivců, kteří nehrají v předních evropských soutěžích. Český fotbal celkově na tom tak zoufale není.

ZDENĚK NEHODA (90x)

1. Mužstvo mě zklamalo celkovým chaotickým a bezkrevným výkonem. A naprostá většina hráčů tím, jak názorně předvedli, že na reprezentaci prostě nemají.

2. Reprezentační trenér by k takovému zkoušení neměl využívat oficiální mezistátní zápasy. K tomu slouží jiné přípravy. A když už, pak by takový tým neměl vystupovat pod hlavičkou Česka, ale ligového výběru.

3. Tohle obraz současného českého fotbalu nebyl, tak špatně na tom náš fotbal není. Byl to prostě věrný a prachbídný obraz mužstva a hráčů, které trenér momentálně vybral.

VLADIMÍR TÁBORSKÝ (19x)

1. Nejvíc mě hráči zklamali nepřesnostmi, špatnými přihrávkami a nevídanou spoustou takzvaných nevynucených chyb.

2. Trenér mě zklamal ve druhém zápase zařazením tří typických hrotových útočníků vedle sebe.

3. Kdyby tohle měl být obraz současného českého fotbalu, tak bychom na to byli opravdu hodně špatně. Ale já jsem přesvědčen, že naše vystoupení v Emirátech nevypovídalo ani tak o českém fotbalu, jako spíš o úrovni vybraných hráčů.

LADISLAV VÍZEK (55x)

1. Z pohledu bývalého útočníka mě nejvíc zklamalo, že jsme ve dvou zápasech nedali ani jeden gól. Ba co víc, nevytvořili jsme si kloudnou šanci. Ba co ještě víc, nedali jsme góly ani v penaltovém rozstřelu. Sečteno a podtrženo, tohle naše mužstvo nebylo pro soupeře nebezpečné ani náhodou.

2. Proti Bílkovi zatím výhrady nemám. Kam jinam by měl tyhle kluky vzít, než na takový bezvýznamný turnaj. Myslel to dobře a nemohl tušit, že oni na to vlastně nemaj.

3. Zápasy v Emirátech a obraz našeho fotbalu? Kdepak, jinak by to byl velký malér. Nehráli ti nejlepší, ať už kvůli zranění, doléčování, nebo prostě dostali volno. Jistě uznáte, že například jedenáctka Čech - Grygera, Hubník, Sivok, Kadlec - Štajner, Hübschman, Rosický, Plašil - Baroš, Necid by s Ázerbájdžánem neprohrála. Tedy neměla by.Najdete na iDNES.czmobilní verze