Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Turkům byl snížen trest za barážový skandál

24 2006
Curych - Turecko s odvoláním proti trestu za násilnosti při loňském barážovém utkání se Švýcarskem o postup na mistrovství světa nakonec uspělo a místo v šesti soutěžních utkáních přijde o výhodu domácího prostředí jen ve třech. Tyto zápasy musejí turečtí fotbalisté odehrát bez diváků nejméně 500 kilometrů od hranic své země.

FIFA snížila tresty také dvěma hráčům. Švýcar Benjamin Huggel a Turek Emre Belözoglu nesmějí nastoupit čtyřikrát, zatímco původně dostali distanc na šest utkání. Huggel kvůli tomu přišel o účast na mistrovství světa. Pokuta deset tisíc eur oběma fotbalistům zůstala.

Odvolací komise FIFA už dříve protest proti trestům zamítla, ale Turecko a oba hráči se odvolali znovu k mezinárodní arbitráži. Ta nakonec do sporu nezasáhla, neboť fotbalová federace se rozhodla tresty přehodnotit.

Původní tresty zůstaly tureckému reprezentantovi Alpayi Özalanovi a asistentovi trenéra Mehmedu Ozdilekovi, kteří se znovu neodvolali. Alpay nesmí hrát v šesti reprezentačních zápasech, Ozdilek má roční zákaz činnosti ve fotbale.

Turecko na podzim vyhrálo odvetný zápas baráže v Istanbulu 4:2, protože však předtím v Bernu podlehlo 0:2, na mistrovství světa nepostoupilo. Po závěrečném hvizdu oba týmy prchaly ze hřiště, aby unikly rozezleným fanouškům. V tunelu k šatnám pak došlo k potyčkám mezi hráči, do nichž se zapojili i funkcionáři.

Autoři: ,


Témata: Baráž, FIFA
Najdete na iDNES.czmobilní verze