Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trpišovský chce, aby Liberec vyhrál souboj na hřišti i v hledišti

Jindřich Trpišovský na tréninku fotbalistů Liberce | foto: Ota Bartovský, MAFRA

29 2016
Dostal nabídku ze Sparty a o jeho odchodu se mluví skoro jako o hotové věci. Liberecký trenér Jindřich Trpišovský musí mít z celé situace pořádně zamotanou hlavu. Zvlášť když Severočechy ve čtvrtek čeká důležitá domácí bitva Evropské ligy proti řeckému PAOK Soluň. Navíc v prekérní situaci - liberecký tým byl kvůli infekční nákaze několik dnů v karanténě a nemohl trénovat.

Veškeré otázky týkající se možného odchodu Trpišovského z Liberce však byly na středeční předzápasové tiskové konferenci opakovaně zakázány.

I to dokazuje, o jak citlivé téma se jedná.

Trenére, jak tedy přípravu na utkání ovlivnila nemoc v týmu?
Zásadně. Taková věc je naprosto výjimečná a já osobně se s karanténou ve fotbalovém týmu dosud nesetkal. Před tak důležitým zápasem jsme se tři dny nemohli scházet a první společný trénink jsme měli až v úterý. Je to jedna z největších komplikací, jaká může být. Onemocnění bylo hodně závažné a modlíme se, aby hráči byli v co nejlepším stavu. Jak moc nás to ovlivní, to se ukáže až během utkání. Musíme se s tím nějak poprat.

Fotogalerie

Kteří hráči budou mimo hru?
Když to celkově sečtu, větší nebo menší potíže mělo šestnáct hráčů. Jak na tom jsou, stále zjišťujeme. Definitivní nominaci uděláme až po ranním rozcvičení v den utkání.

Nenapadlo vás požádat o přeložení zápasu s PAOK?
Minulý pátek jsme byli v takovém stavu, že bychom o víkendu neměli ani s kým hrát. Uvažovali jsme, že by všechny tři zápasy před reprezentační pauzou bylo dobré odložit. Rozhodující slovo ale měli lékaři a hygienik a v úterý byla zrušena karanténa. O tom, jestli budeme, nebo nebudeme hrát, jsme nakonec nerozhodovali my.

Sokovi šéfuje Slovák Micheľ

Jako jeden z elitních evropských rozhodčích pískal zápasy mistrovství světa i Ligy mistrů. Dnes je Slovák Ľuboš Micheľ prezidentem řeckého klubu PAOK Soluň, soupeře Liberce v Evropské lize.

Micheľ se po skončení kariéry sudího dal na funkcionářskou dráhu a sedm let působil jako šéf mezinárodního oddělení v Šachtaru Doněck. Do Soluně zamířil začátkem tohoto roku.

Je kvůli vašim potížím Soluň favoritem utkání?
Zápasy v základní skupině nemívají favority. Nás to nějakým způsobem postihne, ale v devět večer po utkání se nikdo nebude ptát, co se stalo. Rozhodující bude náš výkon a výsledek. Vloni jsme ve třech domácích zápasech získali jen jeden bod a to nás nakonec asi připravilo o postup. Zápasy doma jsou pro nás proto klíčové. Jestli chceme pomýšlet na postup, což my chceme, musíme je zvládat.

Jaké jsou podle vás nejsilnější stránky libereckého soupeře?
Zdá se mi, že Soluň hraje utkání v Evropě trošku jinak než v domácí lize. Její styl je trošku podobný kyperské Larnace, kterou jsme vyřadili v kvalifikaci. Mužstvo je silné s míčem u nohy a v kombinaci. Několik hráčů je velmi dobře vybavených pro hru jeden na jednoho. Určitě bych řekl, že ofenziva je silnější stránkou řeckého týmu než defenziva.

Na stadion v Liberci by mělo dorazit až dva tisíce bouřlivých řeckých fanoušků. Co tomu říkáte?
Moc se na to těším, koneckonců kvůli fanouškům a atmosféře na stadionu fotbal všichni děláme. Bouřlivou kulisu jsme zažili třeba před rokem ve Splitu nebo letos v Larnace. Je to to nejlepší, co může být. Jen bych si moc přál, aby našich příznivců přišla větší skupina, vyhrála boj v hledišti a my zase vyhráli na hřišti. To byla ta nejlepší kombinace.Najdete na iDNES.czmobilní verze