Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Třiadvacátého doma být nechci, loučil se Nedvěd

7 2006
Praha - Ve středu dopoledne začala cesta českých fotbalových reprezentantů do dějiště světového šampionátu v Německu. Od hotelu Praha vyjel autobus s fotbalovým nákladem přesně v 10.30, o hodinu později nabral speciál na pražském letišti v Ruzyni kurs směrem na Siegerland. A odtud zase půlhodinka autobusem do Westerburgu do hotelu Lindner.

Když měl Pavel Nedvěd v letištní hale říci, s čím na mistrovství světa odlétá, bez přemýšlení vypálil: "Nerad bych byl doma třiadvacátého!"

Tuto odpověď není těžké rozšifrovat. Každý hráč včetně členů realizačního týmu mluví o stěžejním cíli - postoupit ze základní skupiny! To zdůrazňují především. Leckdo pak s dodatkem, že potom by české mužstvo mohlo dojít daleko.

POslední utkání ve skupině hraje Česko ve čtvrtek 22. června proti Itálii.

A co když přijde na pravděpodobnou variantu, že v osmifinále mistrovství by Češi mohli narazit na Brazílii?

"To jste moc dopředu, hlavně postoupit z té skupiny," nehodlal Nedvěd těsně před odbavením do prostoru tranzitu jakkoli spekuloval.

Jeho největší kamarád z reprezentace Karel Poborský už před časem k této variantě poznamenal, že pokud chce český tým dojít co nejdál, musí zkrátka Brazilce porazit.

Videoreportáž z odletu fotbalistů do dějiště MS

A co si o svých někdejších slovech myslí Poborský dnes?

"Nevím, proč bych měl teď říkat něco jiného," řekl.

V odletové hale byl mumraj, reprezentanti šli z ruky do ruky, donekonečna odpovídali jak do novinářských bloků, tak do kamer řady domácích televizí.

Rosický všechny ujistil, že už je v pořádku, zopakoval, že na úterním tréninku i po něm se cítil dobře.

"Všechno už jsem dělal naplno a je to v pohodě," poznamenal. "Ale musím přiznat, že před pár dny jsem měl docela strach, že bych to stihnout nemusel. O to víc je mi teď líto Milana Baroše, který je na tom skoro stejně, jako jsem na tom byl já. Ale držíme mu palce, aby šel příští pondělí na Američany s námi."

A zda Rosický splní přání svému otci? Jiří Rosický bude během mistrovství bydlet v Dortmundu v domě svého syna a moc se těším na osmifinále, které je plánované na úterý 27. června právě na tamní Vestfálský stadion. Je totiž možné, že v něm nastoupí Česko proti Brazílii.

"Tak tohle osmifinále bych samozřejmě bral," řekl ofenzivní středopolař, který je od 22. května hráčem slavného Arsenalu.

Na kouči Karlu Brücknerovi bylo znát, že tenhle ruch nemá dvakrát v lásce. Přesto i on si pár chvil pro kratičké rozhovory našel.

Trenérovi se ulevilo, že má už v pořádku klíčového hráče Tomáše Rosického, naopak vrásky mu teď dělá zdravotní stav Milana Baroše, který kvůli bolavému chodidlu nemůže od sobotního duelu s Trinidadem trénovat.

"Nějak se s tím prostě srovnat musíme, ale já věřím, že do pondělka, kdy hrajeme s Američany, bude Milan v pořádku," řekl Brückner.

Na dotaz, kdy by se chtěl Brückner z mistrovství světa vracet, odpověděl: "Samozřejmě bych měl říct, že až po finále, ale to všechno mi přijde jen jako takové všeobecné tlachání."

Co by tedy kouč vzkázal českým fanouškům, aby se mu to nezdálo tlacháním?

"Vzkázal bych jim, ať za námi přijedou a vytvoří sounáležitost s naším mužstvem. Vždyť tým a jeho fandové k sobě prostě patří. Tak ať jsou naší příznivci z ochozů německých stadionů slyšet," vyjevil Brückner své přání.

V Siegerlandu letadlo s českými fotbalisty dosedlo v 11.32, z hráčů se na přistavených schůdcích jako první objevil brankář Antonín Kinský, skupinu uzavírali dva záložníci Pavel Nedvěd s Karlem Poborským.

Těsně před odletem na mistrovství světa měli Pavel Nedvěd s Tomášem Ujfalušim výbornou náladu.

Karel Poborský (vlevo) a Marek Heinz při odletu českých fotbalistů do dějiště MS.

Jan Koller se chystá nakoupit občerstvení před odletem do dějiště MS.

Pavel Nedvěd při nástupu do letadla.

Jan Polák nastupuje do letadla.

Karel Poborský (vlevo) a Pavel Nedvěd se podepisují na repliku reprezentačního dresu.

Trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner při příjezdu na letiště.

Petr Čech nastupuje do letadla.

Pavel Nedvěd v rozhovoru s Tomášem Ujfalušim (vpravo).

Česká fotbalová reprezentace před odletem na světový šampionát.

Tomáš Ujfaluši prochází letištní kontrolou.

Tomáš Galásek se podepisuje na plakát.

Jiří Štajner vystupuje z autobusu před ruzyňským letištěm.

renér fotbalové reprezentace Karel Brückner prochází letištní kontrolou.

Karel Poborský (vpravo) se za dohledu Pavla Nedvěda podepisuje na plakát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze