Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tři skončili nejvýš

Řepka - Tomáš Řepka odhlavičkovává míč od nebezpečného Kluiverta(dole). | foto: Reuters

23 2000
L u t y c h - Čtyři kategorie vytvořili čeští fotbalisté na Euru 2000. Tak je ohodnotila MF DNES.
BYLI SKVĚLÍ - Tomáš Řepka: Vyzval slavné evropské kluby, aby se po něm vrhly. Uhlídal Kluiverta, Anelku, proti Dánsku vládl celé obraně. Pavel Nedvěd: Znamenitý zvláště proti Nizozemsku a Francii. Nadchl vůlí, s níž neustále překonával zranění. Pavel Srníček: Bez chybičky, jistý, podržel mužstvo při gólových šancích Dánů. To byl základ k jedinému vítězství.

HRÁLI DOBŘE  - Karel Rada: Zodpovědný, první dva zápasy byl vysoko hodnocen. Není však liberem, který by tvořil hru, což ukázal s Dány.
Karel Poborský: Buď neudržitelný tanečník s míčem, nebo muž utopený u čáry. Kladných bodů má daleko víc: proměnil penaltu, jednou milimetrově nahrál na gól.
Jiří Němec: Neselže, ani výjimečně nenadchne, tým si ho moc cení. S reprezentací se rozloučil dobře.
Jan Koller: Nedal ani gól, přesto patřil k nejlepším. Dvakrát nastřelil břevno. Jeho obětavost byla příkladná.

DOKÁŽOU VÍC - Tomáš Rosický: V očích lidí, kteří ho znají z ligy, měl vyniknout víc. Euro pro něj byla velká porce, ale v devatenácti letech se přiučil.
Vladimír Šmicer: Špatný začátek, vynikající konec se dvěma góly. Dokáže víc, bylo znát, jak ho rozhodila zranění v sezoně.
Radoslav Látal: Nastoupil jen v prvním zápase s Nizozemci, aby uhlídal hbitého Zendena na křídle. Neselhal, ale zapotil se.
Patrik Berger: Čím dál víc ho žralo zklamání, že nemůže hrát kvůli trestu. Měl tedy jedinou šanci s Dány a při ní vypadal nerozehraně.

ZKLAMALI - Radek Bejbl: Uhlídal Zidaneho, ale jinak na Euru nenadchnul.
Chyběl mu důraz a jeho jindy vysoká úspěšnost v osobních soubojích.
Milan Fukal: Životní sezonu nezakončil dobře. V obraně chyboval, nestal se trumfem, který střílí nečekané góly v závěrech utkání.
Petr Gabriel: Nepropadl by se do nejhorší kategorie, nebýt mizerné malé domů, kterou daroval důležitý gól Francii. Tenhle moment na mužstvo těžce dolehl.

Za národní tým nastoupili ještě Jankulovski, Lokvenc a Kuka, ale ti hodnoceni nebyli, protože ani jednou nehráli víc než poločas.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze